Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události

Dne 18.2. Bylo MP oznámeno, že došlo ke krádeži na místním hřbitově.

Dne 13.2. Byl zadržen řidič projíždějící obcí vysokou rychlostí 77 km/h, tento řidič je nepoučitelný, protože tento přestupek mu byl prokázán opakovaně, a proto mu hrozí odebrání řidičského průkazu.

Dne 12.2. Uvízl kamion na komunikaci u hřbitova, proto hlídka usměrňovala dopravu ve spolupráci s PČR.

Dne 11.2. Hlídka MP prověřovala oznámení, kdy oznamovatel tvrdil, že už tady nechce být. Na místě hlídka zjistila, že muž touží po návratu do vězení.

Dne 11.2. Oznámení, že dochází k napadení ženy jejím přítelem. Na místě, však bylo zjištěno, že věc se má spíše opačně.

Dne 10.2. Při vichřici hlídka zajistila prostor, kam dopadali uvolněné plechy ze střechy v sídlišti. Na místo přivolala SDHB.

Dne 22.1. Incident mezi druhem a družkou. Tento incident se odehrál na jedné z místních ubytoven. Vyřešeno na místě.

Dne 20.1. Strážníci asistovali exekutorskému úřadu při otevírání bytu.

Dne 7.1. Řidič zadržen za rychlost 74 km/h v obci. Jelikož byl, přestupek opakovaný hrozí odebrání řidičského průkazu.

Dne 4.1. V ranních hodinách vyjížděla hlídka na oznámení do jedné místní restaurace. Na místě zjistila, že se jedná o brutální napadení 29 leté ženy, která měla mnohočetná zranění v oblasti hlavy, proto jí byla poskytnuta první pomoc. Následně strážníky byl zadržen údajný pachatel, který se nacházel v blízkosti.

Dne 26.12. Řešila hlídka incident v jedné z místní restaurace, kde si mladík stěžoval na nešetrné zacházení ze strany personálu.

Dne 21.12. Vyjížděla hlídka na incident do kulturního domu Klub, kde mělo dojít k napadení. Tento případ je i nadále šetřen PČR.

Dne 19.12. Řešila hlídka rušení nočního klidu v ulici Tovární.

Dne 9.12. Oznamujeme, že došlo ke krádeži jízdních kol, proto žádáme, aby si občané své jízdní kola lépe zabezpečovali.

Dne 9.12. Oznámení, že na ubytovně 25. letý muž demoluje vybavení ubytovny a dobývá se na svojí přítelkyni. Muž specifikován následně informován majitel ubytovny, který s mužem ukončil nájemní smlouvu.

Dne 3.12. Prováděla hlídka asistenci sociálním pracovnicím, které prováděly kontrolu na jedné z místních ubytoven.

Dne 2.12. Řešili strážníci rodinnou rozepři mezi mužem a ženou, která se odehrávala bohužel před dětmi.

Dne 30.11. Hlídka MP likviduje injekční stříkačku v prostoru parku před klubem.

Dne 22.11. Docházelo k úniku plynu za čerpací stanicí. Hlídka na místo přivolala pracovníka plynáren, který místo zajistil.

Dne 21.11.  Bylo oznámeno hlídce MP, že na ubytovně dochází k napadení mezi dvěma muži, jeden z nich byl ozbrojen nožem. Hlídka na místě celou věc uklidnila a předala PČR.

Dne 18.11. Hlídka MP obdržela oznámení o velké olejové skvrně na parkovišti u COOP. Na místě zjistila, že olejová skvrna je o velikosti průměru 3m, proto na místo zavolala SDHB, kteří zasypali skvrnu sorbentem.

 

mp-hb.jpg

Události 2019

 

V měsíci říjnu byly uskutečněny dvě preventivní akce na Masarykově základní škole. Začátkem měsíce byli proškoleni žáci prvních tříd o tom, jak se mají chovat na ulici, při nálezu injekčních stříkaček, při styku s cizí osobou apod.  Všem dětem byl strážníky MP předán malý dárek. Další akce proběhla koncem měsíce a byla zaměřena na protialkoholní, protidrogovou a dopravní problematiku. Tato akce proběhla za účasti strážníku MP, pracovníků BESIPU, záchranářů a SDH Horní Bříza.

----------------------------------------------

Dne 13. 11. o tom že se alkoholismus nevyplácí, by mohl vyprávět 55 letý muž od Mariánských Lázní, který se po alkoholovém opojení probudil na jedné z místních ubytoven „totálně oholen“ bez prostředků a dokladů. Při oznámení dané věci hlídce nadýchal ještě 2 promile alkoholu v dechu.

Dne 12. 11. v odpoledních hodinách zadržela hlídka muže podezřelého z krádeže motorového vozidla, kterého předala kriminální policii.

Dne 25. 10. v odpoledních hodinách se rozběhlo pátrání po mladistvé dívce, která vyhrožovala, že si ublíží na zdraví. Po třech hodinách byla dívka nalezena nezraněná a byla vrácena rodičům.

Dne 13. 10. v časných ranních hodinách si hlídka povšimla podivně jedoucího vozidla, kdy při kontrole bylo zjištěno, že místní občan řídil vozidlo s hladinou alkoholu více jak 2 promile v dechu.

Dne 10. 10. řešila hlídka kuriózní dopravní nehodu, kdy v jednom z místních viaduktů uvízlo dodávkové vozidlo.

Dne 6. 10. byl strážníky vypátrán místní občan, který znečistil ropnými látkami místní komunikace.  Znečištění bylo předáno hasičům k likvidaci.

Dne 4. 10. v nočních hodinách vyjížděli strážníci na neshody mezi nájemníky ubytovny, kdy u jednoho z nich byla naměřena hladina alkoholu v dechu kolem 3 promile a pro jeho agresivní chování byl umístěn do lékařského zařízení PAZS (protialkoholní záchytná stanice).

Dne 3. 10. byl hlídkou zjištěn řidič motorového vozidla, které řídil, ač mělo vozidlo propadlou STK.

Dne 27. 9. hlídka prověřovala oznámení o osobách, které měli na území města prodávat falešné zlato. Tímto bychom chtěli apelovat na obezřetnost občanů vůči takovýmto osobám.  

Dne 21. 9. si před místní restaurací hlídka povšimla napadeného zraněného muže, který byl po prvotním ošetření předán RZS a věc dále šetří policie.

Dne 13. 9. v nočních hodinách byl zastaven strážníky cyklista jedoucí v protisměru na neosvětleném kole, který hlídce nadýchal 1,2 promile alkoholu v dechu.

Dne 12. 9. byl hlídkou zjištěn řidič, který řídil vozidlo v katastrofálním stavu bez platné STK a povinného pojištění.

Dne 9. 9. vyjížděli strážníci na ubytovnu, kde došlo k neshodám mezi partnery.

Dne 5. 9. vyjížděla hlídka na fyzické napadení se zraněním do sídliště – předáno policii

Dne 4. 9. bylo pracovnicí pošty oznámeno, že se zde nachází postarší zmatená žena. Hlídka po zjištění stavu přivolala ženě rychlou záchrannou službu.

Dne 31. 8. okolo 22:00 hod. se muž dobýval na svoji bývalou přítelkyni, která o toto neměla zájem a přivolala na něj hlídku. Muž byl hlídkou umravněn.

Dne 25. 8. v 02:15 hod. byli strážníci přivoláni řidičem dopravních podniků na agresivní osoby v hromadné dopravě, hlídka tyto osoby na žádost řidiče vyvedla z autobusu.

Dne 24. 8. okolo 23:45 hod. řešila hlídka rušení nočního klidu v zahrádkářské kolonii.

Dne 24. 8. v 19:00 hod. asistovala hlídka rychlé záchranné službě na místní ubytovně při ošetření mladistvé osoby, mladík hlídce nadýchal 1,9 promile alkoholu v dechu.

Dne 22. 8. se na služebnu dostavila poctivá nálezkyně peněženky s finanční hotovostí a doklady, které byly předány majiteli. Tímto bychom chtěli poctivé nálezkyni poděkovat.

Dne 22. 8. bylo oznámeno hlídce, že u hřbitova leží v příkopě muž, kterému poskytla první pomoc a předala jej lékařské záchranné službě.

Dne 16. 8. okolo 23:00 hod. hlídka zastavila vozidlo, kdy kontrolou bylo zjištěno, že místní občan řídil pod vlivem alkoholu a nadýchal 1,2 promile alkoholu v dechu.

Dne 14. 8. vyjížděla hlídka na napadenou a zraněnou ženu na místní ubytovně bylo předáno policii.

Dne 11. 8. řešila hlídka oznámení o rušení nočního klidu v restauraci U Míče.

07. 08. – na rušení nočního klidu vyjížděla hlídka po desáté hodině do ulice Družstevní. Na místě nalezla dva mladíky ležící na podlaze vozidla a bavící se tím, že jen tak potrubovali klaksonem vozidla.  

07. 08. – jedna žena z místní ubytovny si odskočila na nákup, který byl tak intenzivní, že se proměnil ve 2,7 promile.  Tato žena byla předána do péče PAZS.

05. 08. - strážníci prověřují oznámení na možné týrání psa. Na místě zjišťují, že pes je v dobré kondici ale místo boudy má sud. Majitel slíbil okamžitou nápravu což se při opakované kontrole potvrdilo.

31. 07. – byla nahlášena dopravní nehoda za hřbitovem. Na místě se nacházelo vozidlo na střeše. Dechová zkouška u řidiče ukázala přes dvě promile.

14. 07. – výjezd na agresivního opilce, který zdemoloval část svého bytu a ještě chodbu domu. Kdo mu přišel do cesty obdržel prémii v podobě pohlavku nebo kopance. Závěr jeho řádění skončil opět na PAZS.

13. 07. – strážníci asistují při smrtelné nehodě na komunikaci I/27

09. 07. – občané žádají o asistenci MP v jednom panelovém domě s tím, že z jednoho z bytů slyší volání o pomoc. Hlídka na místě zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a z důvodu obavy o zdraví osoby byl byt otevřen. Na místě se nacházel starší nemohoucí muž, který byl předán přivolané záchranné službě.

07. 07. – hlídka vyjíždí na oznámení rušení nočního klidu, ale než hlídka dorazila, došlo mezi sousedy k roztržce. Strážníci věc na místě uklidnili a osoby o dalším postupu poučili.

24. 06. – oznamuje všímavý občan pravděpodobné zcizení nákupního vozíku, který tlačily dvě osoby v Tovární ulici. Samozřejmě opačným směrem od nákupního střediska COOP. Vozík byl hlídkou nalezen u jedné z místních ubytoven a po krátké chvíli se podařilo vypátrat i zákazníky.

21. 06. - hlídka MP vyjíždí k hromadné nehodě na komunikaci I/27. Došlo zde ke střetu několika vozidel s divočáky.

21. 06. – na služebnu MP se dostavila místní žena, která oznámila pokousání černým psem u hokejbalového hřiště. Událost byla prošetřena předána k dalšímu šetření na PČR .

20. 06. – strážníci obdrželi oznámení o tom, že sídlištěm se pohybuje muž a ukopává zpětná zrcátka u vozidel. Hlídka zjistila, že se jedná celkem o čtyři vozidla. Po získání popisu osoby od svědků tento místní muž byl vypátrán v jedné z místních restaurací. Pachatel byl tak vulgární a agresivní, že museli být použity donucovací prostředky a následovalo umístění na PAZS, kde si výtečníka po vystřízlivění vyzvedla státní policie.

18. 06. – hlídka vyjíždí na opilce, který si ustlal přímo ve vozovce. Po probuzení se vlastními silami vydal k domovu.

05. 06. –  opět výjezd na agresivní podnapilou osobu na ubytovně.  Převoz na PAZS.

30. 05. – je hlášena šarvátka čtyř osob. Na místě hlídka zjišťuje, že všichni jsou v podnapilém stavu a momentálně k fyzickému napadání nedochází pouze po sobě plivou.

24. 05. – při dopolední kontrole dětského hřiště v sídlišti byli zjištěny osoby popíjející alkohol.  Osoby byly vykázány z dětského hřiště.

23. 05. – je na služebnu MP nahlášeno odcizené vozidlo FABIA, které bylo odstaveno v poli za HB jako nepojízdné

22. 05. – oznamuje obsluha restaurace, že hostům se u nich tak líbí, že odmítají odejít i po zavírací hodině. Hlídka MP pomohla tyto hosty vyprovodit z restaurace.

21. 05. – už v 8 hodin večer se místní muž uvedl do takového stavu, že nebyl schopen dojít domů. Tento občan byl předán do péče protialkoholní stanice.

30. 04. – v bytě po zesnulém byl nalezen netradiční nález nábojového pásu s náboji do kulometu. Tento nález byl předán PČR.

26. 04. – při měření rychlosti byl změřen nákladní vůz jedoucí v obci rychlostí bezmála 80 km/h. Řidič nákladního vozidla byl pro svůj přestupek předán do správního řízení. Tento případ je již několikátý a svědčí o tom, že i profesionální řidiči nákladních vozidel se chovají bezohledně a nezodpovědně.

23. 04. – hlídka MP asistovala hasičům a RZS při otevření bytu zdravotně indisponované osoby.

15. 04. – kuriózní případ krádeže byl hlášen v dopoledních hodinách v jedné z restaurací. Byl zde odcizen prázdný sud zvaný „štěně“. Se sudem se pachatel vydal na útěk do ulic, kdy běžel skoro přes celou obec. Následně byl pronásledován personálem restaurace i strážníky MP. Pachatel byl nalezen hlídkou MP v prostoru SOU Horní Bříza a po zjištění, že muž má opakované problémy se zákonem byl tento předán PČR.

01. 04. – oznámil místní občan strážníkům, že na okraji katastru obce Horní Bříza stojí chata, kde je větší množství psů a má podezření, že se zde nachází množírna. Hlídka MP na místě prověřila oznámení, kde zjistila větší množství zvířat celkem 11 psů, kozu, prase, slepice, kachny a kočky. Nicméně po následném kontaktu s majitelkou, která umožnila hlídce MP vstup na pozemek, nebylo zjištěno, že by některé ze zvířat bylo viditelně týráno, nebo zraněno.  Přes toto zjištění byla celá věc postoupena na Krajskou veterinární správu k dalšímu prošetření stavu věci.

19. 03. – hlídka nalezla spícího muže v prostoru nádraží ČD, který vzhledem ke své opilosti nebyl schopen řádné komunikace a chůze. Po několikátém pokusu dechové zkoušky bylo tomuto muži naměřeno 2,5 promile alkoholu v dechu. I tento výtečník musel být převezen na PAZS. Paradoxem této situace bylo, že tento muž strážníkům před pár hodinami přál hezký den s tím, že je jejich veliký fanda a policisty sleduje i v pořadu policie v akci. To ještě netušil, že ve večerních hodinách si bude moct zákrok vyzkoušet na vlastní kůži.

08. 03. – vyjížděla hlídka na oznámení, že v ulici tovární, kde jsou provizorní semafory, se nachází muž, který vstupuje do vozovky a zastavuje vozidla.   Na místě hlídka ztotožnila 36. letého muže, který strážníkům sdělil, že zde zrychluje dopravu a místo stavěcího terče používá lahev rumu. Tento samozvaný dopravák nadýchal přes dvě promile a skončil na PAZS (protialkoholní záchytná stanice).

08. 03. – bylo hlídkou zastaveno vozidlo, které vjelo na železniční přejezd i přes to, že svítil výstražní červený signál „stop“ drážní signalizace. Tímto bychom chtěli varovat i ostatní účastníky silničního provozu, že i když jsou závory zvednuty a svítí červené světlo drážní signalizace, nesmí se na přejezd vjíždět a vstupovat. Hrozí ve správním řízení vysoké pokuty, kde se bude i tento řidič za své jednání zodpovídat.

04. 03. – ve večerních hodinách oznámil operační PČR, že v prostoru vlakového nádraží pobíhá agresivní žena s nožem v ruce. Po příjezdu hlídky MP se tato žena na místě již nenacházela, ale byl nalezen zraněný muž, který strážníkům sdělil, že žena (přítelkyně) u něj doma v bytě na něj hodila několik nožů, když se netrefila tak jej srazila k zemi pěstí. Dále mu pak zdemolovala byt, ze kterého následně uprchla na ulici. Tuto událost si do svého šetření převzala PČR.

18. 02. – bylo hlídce oznámeno, že v okolí KD Klub se pohybuje starší zmatený muž. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Po krátkém šetření, byl v muži zjištěn jeden z místních obyvatelů, který si zabouchl dveře a má částečnou ztrátu paměti. Strážnici následně pomohli byt muži otevřít, informovali příbuzné daného muže a muži vzhledem k jeho zdravotnímu stavu přivolali RZS.

12. 02. – v nočních hodinách bylo zastaveno vozidlo, které řídil cca 40. letý muž, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Celá záležitost byla předána do správního řízení.

12. 02. – hlídka vyjížděla na jednu z místních ubytoven na oznámení, že pravděpodobně jeden z nájemníků neotevírá dveře a má zdravotní potíže. Po kontaktování oznamovatelů, hlídka za dveřmi bytu zaslechla sténající a chroptící mužský hlas. Hlídka z důvodu obavy o nájemníkovo zdraví přistoupila k násilnému otevření dveří. Následně byla hlídkou muži poskytnuta první pomoc a přivolána RZS, které byl muž předán. 

08. 02. – ve večerních hodinách vyjížděli strážníci do Sport-baru Na Růžku, kde mělo docházet ke rvačce většího množství lidí. Strážníci na místo dojeli jako první a zajistili jednu skupinu účastníku rvačky. Následně uklidnili situaci v prostoru baru. Postupně se na místo dostavilo větší množství hlídek PČR. Vyšetření celé události trvalo více jak hodinu a někteří z účastníků rvačky byli převezeni do policejních cel. Více podrobností viz web. https://www.krimi-plzen.cz/

01. 02. – hlídka zastavila vozidlo zn. Mazda, které řídil 23. letý muž, který byl přesvědčen, že pro něj předpisy neplatí. Vozidlo nemělo platnou STK, nebylo vybaveno povinnou výbavou, dále bylo zjištěno, že vozidlo není řádně pojištěné. Tato událost byla předána do správního řízení.

01. 02. – bylo PČR vyhlášeno pátrání po 40. leté ženě do pátrání se zapojila i hlídka MP, která měla úspěch a ženu nalezla. Následně byla žena předána PČR a k lékařskému ošetření.

21. 01. – ve večerních hodinách při hlídkové činnosti v prostoru vlakového nádraží a jídelna BAMA narazila hlídka MP na spoře oděného muže v papírových pantoflích, přestože mrzlo. Muž byl dezorientovaný a zmatený. Neustále se domáhal vstupu do bytového domu u jídelny BAMA. Strážníci lustrací zjistili, že daný muž zde nebydlí. Toto si muž nenechal vysvětlit a začal se chovat agresivně a bylo zjevné, že muž má i psychické problémy, proto byla přivolána RZS a muž byl doprovozen z důvodu ochrany RZS do FN Plzeň.

21. 01. – hlídkou MP bylo při měření rychlosti zastaveno vozidlo, které řídila žena jedoucí rychlostí překračující povolenou jízdu v obci více jak o 30 Km/h. Tato žena se maskovala brýlemi a vydávala se za svojí matku, protože sama měla zadržený řidičský průkaz. Nicméně strážníky neoklamala, o to důrazněji byl přestupek se ženou vyřešen.

16. 01. – bylo hlídce oznámeno, že v zapečetěném bytě po zesnulém muži se nachází zapomenutá kočka, proto hlídka MP byt společně se starostou obce otevřela a kočku osvobodila a předala do útulku.

 

Události 2018

25. 12. – Proběhla vánoční diskotéka v KD Klub Horní Bříza, kde došlo jako již tradičně k šarvátkám mezi návštěvníky, ale letos pouze k drobným.

12. 12. – Hlídka zadržela řidiče, který řídil vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

11. 12. – Hlídka zadržela silničního piráta důchodce ročník 34, původně řidiče řešila za špatné parkování následným šetřením a prohlídkou vozidla bylo zjištěno, že vozidlo má propadlou technickou cca 1 rok a dále bylo zjištěno, že tento muž nikdy neměl potvrzení o lékařské způsobilosti k řízení motorových vozidel což je jeho povinnost po dosažení věku 65 let.  

11. 12. – Byl předán do domova důchodců starší muž, který se ztratil a nemohl najít cestu zpět.  

3. 12. – Musela hlídka řešit oznámení manžela na jeho ženu, která byla pod vlivem alkoholu 2,5 promile.

1. 12. – V nočních hodinách se hlídka MP účastnila pátrání po nebezpečném pachateli, který svou družku napadl železnou tyčí a uprchl.

27. 11. – V 21:30 hod. si hlídka povšimla vozidla ve špatném technickém stavu. Při pokusu o zastavení osádka vozu začala hlídce ujíždět směrem na nádraží ČD, kde najeli na nástupiště a z vozu se posléze snažili uprchnout po svých. Oba mladí muži byli strážníky dostiženi a zadrženi. U obou mužů bylo nalezeno nářadí k páchání trestné činnosti. Věc byla předána Policii ČR. Muži své jednání opakovali viz. článek na webu Krimi Plzeň - Nezvratný osud.

23. 11. – Ve večerních hodinách vyjela hlídka MP na partnerskou domácí šarvátku, kterou po svém příjezdu na místo uklidnili.

16. 11. – V 20:00 hod. byla nahlášena hromadná dopravní nehoda (střet se zvěří). Na místě byly zjištěny tři uhynulé kusy černé zvěře a oznamovatelka, která byla účastníkem nehody. Žena strážníkům oznámila, že z místa ujelo vozidlo, které bylo také účastníkem této nehody. Toto vozidlo a jeho osádku zadrželi strážníci ve spolupráci s Policií ČR o 300 m dále, když vlivem nehody jim vozidlo vypovědělo službu. K tomuto vozidlo bylo zjištěno, že nemá platnou STK a řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.  

7, 11, 13, 14. 10. – Prováděla hlídka převozy podnapilých osob z místních občanů na protialkoholní záchytnou stanici (PAZS).

11. 10. – Bylo MP oznámeno, že u požární nádrže se topí muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místní občany konzumující v nadměrné míře alkohol. Jeden z mužů se snažil skočit do nádrže a druhý mu v tom bránil. Jelikož oba muži byli pod vlivem alkoholu 3,5 a 2,5 promile skončili na PAZS.

29. 10. – Obdržela hlídka MP oznámení o tom, že z lávky přes železniční trať ČD u Černého mostu dochází k házení kamenů na vlak ČD, šetřením k dané věci bylo zjištěno, že pachateli jsou dva místní mladiství. Celá věc byla předána Policii ČR.

 

22. 9. – V 02:30 hod. byla hlídkou MP na okraji města nalezena osmaosmdesátiletá žena, která byla dezorientována a silně podchlazena. Této ženě byla ze strany hlídky MP poskytnuta první pomoc a následně přivolána RZS. O celé věci byli informováni příbuzní dané ženy.

21. 9. – V 19:30 hod. hlídka MP obdržela oznámení, že došlo k dopravní nehodě a viník z místa nehody odjíždí. Hlídce se nepodařilo viníka již zadržet, ale díky všímavosti místního občana, který si zapsal SPZ viníka, byl zjištěn majitel vozidla. Věc byla předána dopravním nehodám Policie ČR.

21. 9. – V 19:15 hod. hlídka MP nalezla peněženku s doklady a finanční hotovostí. Po zjištění majitele byl tento nález předán majiteli.

13. 9. – Ve večerních hodinách asistovala hlídka MP při dopravní nehodě, kde poskytovala první pomoc zraněnému řidiči. Také se musela vypořádat s nepochopitelným chováním muže, který si natáčel jak zraněné i strážníky při zákroku a nerespektoval jejich výzev.

13. 9. – Hlídka MP zadržela ve večerních hodinách v sídlišti řidiče se zadrženým řidičským oprávněním.

13. 9. – Okolo 07:00 hod. si místní muž zavolal RZS, s tím že je napaden a zraněn. Pozdějším šetřením bylo zjištěno, že muž si zranění (velkou bouli) způsobil ve své opilosti sám.

1. 9. – V 21:30 hod. hlídku MP kontaktoval řidič autobusu ČSAD, že má v autobuse podnapilou a silně agresivní osobu. Muž byl hlídkou z autobusu vyveden a venku se snažil napadnout svoji přítelkyni. Vzhledem ke své podnapilosti a agresivitě byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

31. 8. – Ve večerních hodinách byl hlídkou MP nalezen třicetiletý muž, který nebyl schopen vlastní chůze, dechová zkouška prokázala 2,4 promile alkoholu v dechu, muž nebyl schopen s hlídkou komunikovat a vzhledem ke své podnapilosti byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

10. 8. – Hlídka ve večerních hodinách v ulici Tovární kontrolovala vozidlo, u kterého bylo zjištěno, že má propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

1. 8. – Se na služebnu dostavil poctivý nálezce peněženky s doklady a finanční hotovostí. Nález byl hlídkou MP předán majiteli.

26. 7. – V odpoledních hodinách volal hlídku MP oznamovatel, že v křoví v ulici U Husa je postarší muž, který zde onanuje. Tento muž byl hlídkou zadržen a následně byl předán hlídce PČR k dalšímu dořešení.

24. 7. – Hlídka v 18:00 hod. v ulici U Klubu při opětovné kontrole motorového vozidla zn. Chrysler zjistila, že má stále propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

19. 5. – V 21:15 hod. zjistila hlídka MP nepovolený ohňostroj v ulici Nad Sokolovnou. Po zjištění pachatele porušení Městské vyhlášky, byl tento předán k vyřízení přestupku Přestupkové komisi Městského úřadu Horní Bříza.

12. 5. – V 19:00 hod. bylo hlídkou MP v ulici U Klubu kontrolováno vozidlo zn. Chrysler, kdy bylo zjištěno, že vozidlo má propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Dále bylo zjištěno, že řidič daného vozidla nevlastní řidičské oprávnění, tento musel vozidlo odstavit a domů dojít po svých. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

2. 5. – V odpoledních hodinách hlídka MP obdržela oznámení od muže, že jej jeho družka napadá a demoluje mu vybavení bytu. Hlídkou byla tato agresivní a silně podnapilá žena převezena na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

24. 4. – V 16:00 hod. obdržela hlídka MP oznámení o poškození reflektoru na hokejbalovém hřišti. Po zajištění nezbytných úkonů, byla tato záležitost předána s podezřením na trestný čin PČR.

13. 4. – Oznámil personál restaurace klub, že při hudební produkci došlo ze strany tří mužů k napadení osoby. Napadený padesátiletý muž byl vážně zraněn, byla mu poskytnuta první pomoc a přivolána RZS. Případ byl předán hlídce PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

 

13. 3. – Telefonicky oznámil hlídce MP operační Policie ČR, že na ubytovně v ulici Na Kaolince dochází k vzájemnému napadání dvou osob. Při příjezdu na místo hlídka zjistila, že obě osoby jsou silně podnapilé a agresivní. Vzhledem k jejich stavu byly obě osoby umístěny na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

18. 2. – Hlídka MP v 04:30 hod. obdržela oznámení od personálu restaurace Klub HB, že od restaurace odjíždí vozidlo Audi, v němž sedí útočníci, kteří měli při hudební produkci napadnout dva muže. Hlídka toto vozidla zadržela, osádku podezřelých osob předala Policii ČR a zraněné osoby byly převezeny na ošetření do FN Lochotín.

17. 2. – V době okolo 24:00 hod. požádala hlídku MP o pomoc žena, která byla napadena mužem, který ji měl i škrtit. Hlídka poskytla ženě první pomoc, přivolala RZS. Zadržený pachatel byl předán PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

10. 2. – V době okolo 24:00 hod. vyjela hlídka MP do ulice U Klubu, kdy agresivní muž se nechtěl nechat ošetřit a napadal personál RZS. Vzhledem k tomuto si RZS vyžádala asistenci při převozu uvedené osoby do FN Lochotín.

26. 1. – V 19:15 hod. hlídka MP prováděla kontrolu volební místnosti v ulici U Klubu. Zde byla inzultována ze strany zřejmě nemocného muže, který hlídku osočil s tím „že se domnívá, že svou přítomností hlídka MP ovlivňuje volby“. Vzhledem ke slovní agresivitě muže hlídka na místě setrvala, až do skončení mužova volebního práva, kdy odvolil a odešel z volební místnosti pryč.

Viz. z tisku. 20.2.2018

 

Policejní zápisník 1/2017

2. května v odpoledních hodinách přijali strážníci oznámení o volném pohybu dvou koní. Hlídce se tyto podařilo odchytnout a odvést do zabezpečené ohrady. Majitel si koně následně převzal a zabezpečil proti útěku. (foto viz příloha v emailu).

6. května bylo na městskou policii oznámeno, že nějaký chlapec střílí ze vzduchovky po ptactvu. Hlídka tohoto vypátrala a společně věc s rodiči řeší.

14. května v 01:40 hodin bylo hlídce oznámeno, že na vozovce leží nehybně postava muže. Po nezbytném poskytnutí první pomoci byla přivolána záchranná služba, která si mladíka ve věku 19 let odvezla k dalšímu ošetření.

31. května hlídka MP převážela v dopoledních hodinách povedený páreček na záchytku. Muž nadýchal 2,3 promile a ženě ve věku 51 let byla naměřena hladina téměř 2 promile.

V předešlém měsíci se strážníkům podařilo ve 2 hodiny v noci zadržet celostátně hledaného muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento byl podezřelý z páchání majetkové trestné činnosti. Taktéž byl k takovéto trestné činnosti řádně vybaven. Byl u něj nalezen upravený šroubovák, multifunkční kleště, svítilna a tzv. pracovní rukavice. (viz foto v příloze)

Za poslední dobu došlo k enormnímu nárůstu řízení pod vlivem alkoholu, proto se MP na tuto problematiku v následujícím období zaměří.

Nadále bude probíhat měření rychlosti, kontroly parkování, kontroly pejskařů a ubytoven. 

UBYTOVNY

V současné době hodně diskutované téma proto se pokusíme na některé otázky odpovědět v tomto krátkém článku. Snad každý si všiml, že po Horní Bříze se pohybuje větší počet cizinců. Jedná se převážně o Rumuny, Bulhary a Poláky.

Rumuni- Jedná se většinou o chudší lidi, kteří převážně vybírají kontejnery, u kterých mohou způsobovat nepořádek. MP se daří po rozhovoru na ubytovnách s těmito osobami tento nepořádek minimalizovat.

Bulhaři- Většinou bez problémů. MP má hlášeno pár neshod v restauracích většinou mezi sebou.   

Poláci- tato skupina byť je nejmenší je ve městě nejproblémovější. Již dva případy jízdy pod vlivem alkoholu a jedno napadení hostů v místním sportbaru a dokonce následné napadení hlídky MP. Proto žádáme občany, aby se nepouštěli do šarvátek s těmito osobami a vždy volali policii.

 MP spolupracuje s majiteli většiny místních ubytoven, za účelem vytipování a podchycení tzv. závadových a problémových osob. Tyto jsou pak po dohodě vystěhovány z ubytovny a HB. Strážníci mají neomezený vstup na tyto ubytovny, kde provádějí kontroly převážně v nočních hodinách.