Jdi na obsah Jdi na menu
 


Události

Události v Horní Bříze

 

20. 5. – hlídka MP obdržela desítky oznámení padlých stromů po přehnání vichřice. Společně s hasiči Horní Bříza byly stromy a větve z vozovek a chodníků provizorně odstraněny.

18. 5. – hlídka asistovala u dopravní nehody mladé motorkářky, která nezvládla svoji motorku a nabourala do zaparkovaného vozu.

13. 5. – vyjíždí hlídka MP na rušení nočního klidu, které bylo tak intenzivní, že rušilo celý bytový dům. O půl hodiny později řeší strážníci podobný problém v jiném bytovém domě.

12. 5. – společný zákrok s hlídkou PČR při domácí rvačce několika osob. Celá záležitost byla společnými silami na místě vyřešena a uklidněna.

11. 5. – bohužel musíme konstatovat, že v Horní Bříze narůstá vandalismus. Zničený plot, poškozené dětské hřiště, rozbitá vývěsní deska a několik posprejovaných budov a objektů. Tímto prosíme občany HB o zvýšenou pozornost ke zjištění možných pachatelů a spolupráci s MP.

2. 5. – na služební telefon volá poctivý nálezce mobilního telefonu, který byl nalezen u místního obchodního střediska. Tímto bychom chtěli poctivému nálezci poděkovat.

13. 4. – strážníci obdrželi oznámení o volně pobíhajícím psu na komunikaci. Pes byl odchycen a následně předán šťastné majitelce.

6. 4. – hlídka vyjíždí k řešení sousedských neshod. Věc na místě uklidňuje a osoby poučila.

26. 3. – už se to snad každému z nás přihodilo, že přijdete ke svému vozidlu a zjistíte, že je odřené a viník nikde. To se však netýká poctivé místní řidičky, která po odření vozidla na místo přivolala Městskou policii, a společně byl kontaktován majitel poškozeného vozu. Tímto jí chceme za férové jednání poděkovat.

22. 3. – hlídka MP se účastnila společně s PČR pátrání po pohřešované osobě stáří 21 let.

15. 3 – hlídka obdržela několik stížností na domovního prodejce v sídlišti. Strážníci po krátké době vypátrali muže, kterého po nezbytných úředních úkonech poučili o existující vyhlášce, která domovní prodej zakazuje, muže pak následně vykázali.

10. 3. – oznamuje majitel vozidla, že mu byl odcizen katalyzátor – hlídka díky kamerovému systému identifikovala pachatele a celou záležitost předala PČR.

Za poslední tři měsíce strážníci odchytli šest psů.

Ve stejném období hlídka řešila více než sto řidičů, kteří překročili povolenou rychlost v obci.

23. 2. – hlídka vypátrala osoby, které znečistili okolí nádraží českých drah asi deseti pytli odpadu. Následně osoby museli uvést vše do původního stavu.

11. 2. – na služebnu se dostavila starší žena, která hlídce sdělila, že nedopatřením vhodila větší obnos peněz do kontejneru se sběrem. Hlídka poskytla součinnost a po prohlídce kontejneru peníze nalezla a ženě předala.

11. 2. - strážníci zadrželi celostátně hledanou osobu ukrývající se v Horní Bříze. Osoba byla předána PČR.

1. 2. – MP obdržela oznámení, že jeden místní občan již delší domu nevychází ze svého obydlí. Následným pátráním bylo zjištěno, že muž je již hospitalizován a v pořádku.

25. 1. – hlídka vyjíždí na mrtvou, sraženou srnu a zajištuje její odklizení.

24. 1. – strážníci vyjíždí do ulice Sídlištní, kde asistuje při otevírání zabouchnutých dveří, kde zůstalo asi roční dítě samo v bytě.  Po otevření bytu bylo dítě předáno matce bez jakékoliv újmy.

14. 1. - hlídce bylo oznámeno, že v ulici Třemošenská  leží muž téměř ve vozovce. Po příjezdu hlídka zjistila, že muž není zraněn, ale je pod vlivem alkoholu a to bezmála 2 ‰. Jelikož muž nebyl schopen komunikace, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici.

8. 1. – strážníci se zapojují do pátrání po pohřešované osobě. Osoba byla nalezena a v pořádku.

6. 1. – volala obsluha jedné místní restaurace, že na chodníku se nachází postarší žena s krvácejícím obličejem. Zranění si přivodila pádem na chodník, hlídka na místě poskytla nezbytnou první pomoc. Ženu si následně převzala do péče RZS.

31. 12. – závěrem roku se rozhodl jeden z místních občanů rozloučit střelbou z plynové pistole. Což se nelíbilo jeho sousedům z bytového domu, proto byla na místo přivolána hlídka MP ke sjednání pořádku.

28. 12. – občanka oznamuje sraženou srnu u silnice. Hlídka po kontrole na místě přivolala místního lesního hospodáře, který se o srnu postaral.

27. 12. – strážníci asistovala při dopravní nehodě na silnici 1/27, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů a z jednoho z nich začaly unikat pohonné hmoty. Proto hlídka na místo přivolala hasiče, kteří místo zabezpečili.

23. 12. - při měření rychlosti byl hlídkou zastaven muž, který hlídce předložil řidičský průkaz, který měl již dávno odevzdat z důvodu vybodování. Tímto svým jednáním se dopustil trestného činu.

17. 12. – na služebnu MP se dostavil muž, který krvácel z obličeje a oznamoval, že byl fyzicky napaden místním občanem. Útočník byl následně vypátrán, ztotožněn a oznámen na PČR.

6. 12. - byla hlídka přivolána do obce Tatiná, kde docházelo k partnerské roztržce. Strážníci událost na místě vyřešili domluvou

2. 12. - hlídka asistovala spolu s hasiči u záchrany koně, kdy se za pomocí navijáku a lan z hasičského auta snažila postavit a vyprostit koně ze stáje ven kde byl následně ošetřen.

2. 12. - hlídce bylo oznámeno, že dochází k partnerské roztržce, při které bylo poškozeno vozidlo. Z důvodu podezření z trestného činu byla celá věc předána k dalšímu šetření státní policii.

26. 11. - již asi pátý pes za posledních 14 dní se vydal na výlet. I tento výletník byl odchycen a předán majitelce.

25. 11. - při provádění kontroly měření rychlosti, změřila hlídka MP rychle jedoucí vozidlo, kde se následnou kontrolou zjistilo, že řidič nevlastní řidičské oprávnění.

25. 11. - strážníci asistují hasičům při otevírání zabouchnutých dveří u skladu léků v domově důchodců.

22. 11. - hlídka přijala oznámení, že kolem čerpací stanice se má pohybovat nahý muž. Po krátkém pátrání hlídka muže našla a zjistila, že vše na svědomí má alkohol a to více než 2 ‰. Stav muže si vyžádal lékařské ošetření.

20. 11. - hlídka zastavila řidiče motorového vozidla a následnou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že nadýchal přes 1,5 ‰.

12. 11. - hlídka MP se zapojila do společného pátrání po majiteli zatoulané feny retrívra v Kaznějově a to tím, že načetla čip a vypátrala majitele.

8. 11. - bylo hlídce oznámeno, že v ulici Komenského běhá agresivní bojový pes. Po příjezdu hlídky na místo se ukázalo, že se jedná pouze o „voříška“, který byl odchycen a předán majiteli.

6. 11. - obdrželi strážníci telefonické oznámení, že na nové fasádě bytového domu ihned po odstranění lešení došlo k jejímu posprejování. Tito pachatelé se dopustili trestného činu a celá věc je řešení PČR.

5. 11. - hlídka několikrát vyjížděla na oznámení dispečera autobusové dopravy, který si stěžoval na špatnou průjezdnost u autobusové točny v sídlišti.

2. 11. - asistovala hlídka při dopravní nehodě uvízlého vozidla v tzv. myší díře u hřbitova. Vyprošťování trvalo přes dvě hodiny.

29. 10. - byli strážníci přivoláni do jednoho z bytových domů, kde si sousedé stěžovali na silný zápach z jednoho bytu. Po zazvonění otevřela žena, která se pro velké množství věci nemohla v bytě ani pohybovat. Strážníkům a zástupcům SVJ slíbila, že toto v nejkratší době odstraní.

26. 10. - oznamuje obsluha čerpací stanice, že zákazník odjel bez placení. MP po krátkém pátrání kontaktovala řidiče, který tvrdil, že se jedná o omyl a dluh na čerpací stanici uhradil.

22. 10. - nemilé překvapení čekalo majitelku zahrady, když na ní objevila cizí fóliovník. Majitelka proto přivolala MP na místo, která po krátké době vypátrala majitele, který si fóliovník odnesl.

16. 10. - hlídce bylo oznámeno, že u místního hřbitova došlo ke sražení cyklistky motorovým vozidlem. Po příjezdu hlídky na místo řidič následnou dechovou zkoušku nadýchal téměř dvě ‰, proto celá věc byla předána PČR.

16. 10. - hlídka asistovala SDH HB u lesního požáru.

13. 10. - byla přivolána hlídka do areálu jedné z místních firem, kde děti rozbíjeli  okna. Následně s ochrankou byl areál prohledán s negativním výsledkem.

9. 10. - strážníci vyjíždí na řešení sousedských sporů a to kopání do dveří a vyhrožování.

7. 10. - hlídka provedla odchyt toulavého psa, kterého následně předala majiteli.

24. 9. - hlídka vyjíždí na narušení objektu, který je elektronicky střežen.

23. 9. - hlídka vyjížděla na oznámení, kde si muž má kopat svůj vlastní hrob. Na místě bylo zjištěno, že muž je silně podnapilý a rovněž i oznamovatel.

14. 9. - bylo oznámeno na služebnu MP, že v jedné z vedlejších obcí došlo ke krádeži fotopasti, kterou se místní snažili zabránit jiné krádeži.

 

 

V obci neustále probíhá namátkové měření rychlosti. Rekordman z měsíce listopadu jel rychlostí 104 km/h.

13. 9. – na tísňovou linku PČR bylo oznámeno, že se nad místní čerpací stanicí nachází zmatený postarší muž. Hlídka zjistila na místě, že muž je klient místního domova pro osoby se zdravotním postižením, odkud se vydal na procházku a zřejmě přecenil své síly. Strážníci muže odvezli do domova a předali jej personálu.

4. 9. – došlo k opětovnému vloupání do vozidla na místním hřbitově, kdy žena ponechala volně loženou kabelku na sedačce svého vozu. Tímto chceme apelovat na všechny ženy řidičky (a nejen na ně), aby nenechávali kabelky volně ložené na sedadlech při opuštění vozidel.

4. 9. – strážníci MP řešili poškozování dětského hřiště dětmi. Děti byly předány rodičům a bylo jim důrazně domluveno.

3. 9. – hlídka ve večerních hodinách řešila neshody mezi silně opilou dvojicí (druhem a družkou) v místním sídlišti.

1. 9. – asistovala hlídka MP hlídce PČR při vážné dopravní nehodě osobního vozu a motorkáře v ulici Ke Kaolince.

Během letních prázdnin bylo strážníky odchyceno celkem 8 volně pobíhajících psů, kteří byli následně předáni majitelům. Strážníci apelují na občany, aby si své pejsky řádně hlídali a zabránili tak jejich útěkům.

30. 8. – řešila hlídka MP rodinné neshody před jednou z místních restaurací.

24. 8. – byla nalezena a zadržena v HB osoba, která byla v pátrání PČR.

21. 8. – o tom, že se lidské hyeny nezastaví před ničím, se jedna z žen přesvědčila na místním hřbitově, kdy při konání pohřbu jí bylo vykradeno vozidlo. Z vozu jí byla odcizena volně položená kabelka.

18. 8. – byly hlídkou MP řešeny vzájemné sousedské neshody. 

28. 7. – hlídka strážníků změřila v obci vozidlo jedoucí směrem na obec Trnová, rychlostí přesahující 75 km/h. Strážníci začali vozidlo pronásledovat, ale řidič na výzvy k zastavení nereagoval, místo toho přidal plyn a místy jel i rychlostí přesahující 120 km/h. Před obcí Trnová řidič nezvládl řízení, dostal smyk a po zastavení se pokusil z vozidla uprchnout. Hlídka strážníků muže zadržela. Jednalo se o známou firmu, muže, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Tím celá záležitost ještě neskončila, strážníci zjistili, že zmiňovaný muž ve vozidle převážel děti ve věku 2 a 6 let. 

17. 7. – strážníci řešili rušení nočního klidu v jedné z místních restaurací.

15. 7. – byl zadržen muž, jenž řídil motorové vozidlo, ačkoliv nikdy nevlastnil řidičský průkaz, tento muž se po zastavení vozidla pokusil o útěk, ale byl strážníky zadržen.

V průběhu měsíce června bylo zastaveno větší množství řidičů překračujících povolenou rychlost. Z toho tři řidiči překročili rychlost v obci přes 90 km/h.

Dále pak strážníci v měsíci červnu řešili větší množství oznámení na rušení nočního klidu.

8. 6. – řešila hlídka MP partnerské neshody, kdy muž ženě rozkopal dveře od vozidla.

6. 6. – předala poctivá občanka peněženku i s finanční hotovostí strážníkům, kteří vypátrali majitele a peněženku mu předali.

6. 6. – Městská policie HB se společně s PČR účastnila na dopadení ujíždějícího řidiče z Plzně. Po vytvoření několika zátarasů na silnicích se podařilo ujíždějícího řidiče dopadnout v blízkosti obce Žilov.

4. 6. – hlídka strážníků společně PČR museli násilně otevřít byt, kde došlo k prasknutí vodovodního potrubí, a hrozila velká škoda na majetku. Byt byl zapečetěn a následně předán majitelce. 

4. 6. – došlo k rušení nočního klidu v bytovém domě, jednalo se spor obyvatelů jednoho z bytů, hlídka vše řešila na místě.

1. 6. – Bylo provedeno další odtažení dlouhodobě stojícího vozidla na záchytné parkoviště.

z ulice U Vrbky.

27. 5. – ztratil místní muž telefon, který se obrátil na Městskou policii v HB a společnou součinností byl telefon vypátrán a muži předán.

25. 5. – byla na místní oddělení PČR dodána osoba v pátrání, která byla hlídkou strážníků zadržena v obci Horní Bříza.

22. 5. – řešila hlídka strážníků stížnosti občanů na rušení nočního klidu z lesního tábořiště. Společně s PČR byla tato sešlost rozpuštěna.

Za první čtyři měsíce v roce 2021 strážníci řešili více jak 80 oznámení v Horní Bříze.

Od začátku roku strážníci řešili více jak 160 přestupků překročení rychlosti v obci.

 

21. 5. – hlídka MP společně s PČR ukončila produkci hudby mladých lidí na místním tábořišti, kde svým jednáním rušili noční klid.

19. 5. – byla hlídka MP zastavena ženou na okraji Horní Břízy s tím, že v poli leží zraněný muž. Ze „zranění“ se vyklubalo 2,77 promile alkoholu.  

7. 5. – byla hlídkou MP vypátrána osoba v požadavcích PČR.

30. 4. – svědomitý občan, který nalezl na zastávce ČD jízdní kolo, jej předal strážníkům MP, kteří jej předali na ztráty a nálezy MěÚ Horní Bříza, kde je kolo k vyzvednutí.

28. 4. – provedli strážníci odchyt volně pobíhajícího psa, který byl umístěn do kotce na MěÚ Horní Bříza.

17. 4. – byl zadržen pachatel, který neoprávněně vnikl na cizí pozemek. Tento pachatel při zadržení kladl aktivní odpor, proto hlídka MP proti němu použila donucovací prostředky a následně jej předala PČR.

5. 4. – byla hlídka MP požádána dopravní policií ČR o záznam z kamerového systému v HHhhHhhhHHorní Bříze, kvůli způsobené dopraví nehodě.

30. 3. – hlídka strážníku se podílí na vyproštění zapadlé dodávky v příkopu.

27. 3. – zadrželi strážníci zloděje dřeva v lese, věc byla řešena pokutou na místě.

25. 3. – o tom, že měření rychlosti má smysl se přesvědčili strážníci, kteří změřili v uvedený den dva řidiče, kteří se tzv. „vybodovali“ a tito byli předáni do správního řízení. V ten samý den byli též zastaveni další dva řidiči, kteří jeli vysokou rychlostí v obci a to oba přes 80 km/h, byli řešeni na místě a při příštím takovémto skutku mohou přijít o řidičský průkaz.

20. 3. – hlídka vyjela na oznámení ženy, kterou fyzicky napadl její druh.

15. 3. – obdržela hlídka oznámení, že v lese leží mrtvola – divoké prase – věc byla předána mysliveckému hospodáři. Strážníci apelují na nálezce zhaslé zvěře, aby informovali vždy při takovémto nálezu MP, PČR nebo mysliveckého hospodáře pokud jej znají.

6. 3. – na žádost RZS vyjíždějí strážníci k agresivnímu pacientovi, který v podnapilém stavu je vůči posádce RZS agresivní nejen slovně. Hlídka MP posléze na žádost RZS doprovodila pacienta do FN Plzeň Lochotín.  

5. 3. – strážníci řeší vzájemné poškozování bytových dveří mezi dvěma muži, kteří tím řešili svoje spory.

4. 3. – řeší strážníci v obci Tatiná nezákonné vniknutí do neobydleného domu.

24. 2. – hlídka MP vyjíždí na tísňové volání řidiče, který byl zablokován jiným vozidlem a je na něm vymáhán finanční obnos peněz. Jelikož se mohlo jednat o trestný čin, věc byla předána PČR.

22. 2. – vyjíždí hlídka MP řešit spor - fyzické napadání mezi sousedy.

22. 2. – požádala RZS hlídku MP o prověření volání z mobilní aplikace záchranka v bytovém domě v Horní Bříze. Toto volání se prokázalo jako oprávněné a hlídka vše předala RZS, která na místo vyjela.

22. 2. – MP již po několikáté žádala dispečera firmy Berdych o sjednání úklidu v ulicích Tovární a Na kaolinku, kdy znečištění ulic způsobují vozidla uvedené firmy.

 

19. 02. obdržela hlídka MP oznámení, že v bytovém domě v Sídlištní ulici se nachází mladá žena, která kope do dveří a obtěžuje nájemníky. Hlídka provedla u této ženy dechovou zkoušku s výsledkem 4 promile alkoholu v dechu. Věc tohoto protiprávního jednání si převzala do šetření PČR.

15. 02. bylo nahlášeno hlídce MP, že na místní poště došlo k odcizení batohu. Po zhlédnutí kamerového záznamu byli pachatelé poznáni, jedná se o známé místní „firmy“. Pachatelé byli strážníky telefonicky kontaktováni a vyzváni k navrácení batohu. Věc je dále v šetření PČR.

13. 02. hlídky MP zasahovala v bytovém domě v Tovární ulici, kde bylo nahlášeno rušení nočního klidu. Hlídka věc vyřešila s hříšníky domluvou.

11. 02. zasahují strážníci u řetězové dopravní nehody čtyř vozidel na silnici I/27 u odbočky do Horní Břízy, Tovární ulice.

09. 02. byla v obci Tatiná na kamerovém záznamu z jednoho domu zjištěna osoba, která obchází rodinné domy a zahrady a došlo zde ke krádeži motorové pily. Tímto apelujeme na občany, aby věnovaly zvýšenou pozornost při pohybu neznámých osob.

09. 02. hlídka MP zasahuje na místní ubytovně, kde zajišťuje muže, po kterém je vyhlášeno pátrání, který má u sebe dvouměsíční dítě a je podezřelý, že jej unesl svojí družce z Plzně. Muž i s dítětem je předán PČR.

04. 02. došlo k napadení mladé ženy na autobusové zastávce v sídlišti jinou ženou za přítomnosti dvou mužů. Bohužel oznámení o tomto incidentu dostala hlídka MP až s velkým zpožděním, kdy už se na místě incidentu nikdo nenacházel. Nic méně už jsou všechny tři osoby ztotožněny.

01. 02. PČR vyhlašuje pátrání po 17-leté dívce, hlídce MP se podařilo tuto dívku nalézt v Horní Bříze.

01. 02. došlo na křižovatce Na Strži x Třemošenská k dopravní nehodě. Hlídka MP zde do příjezdu dopravní policie regulovala dopravu.

20. 01. hlídka obdržela telefonické oznámení, že v lese za objektem bývalé restaurace Oáza se pohybuje muž, který se na místě obnažuje. Po rozsáhlém pátrání více hlídek bylo toto negativní. V následujících dnech se podařilo muže ustanovit a tento muž je z blízkého okolí Horní Břízy.

18. 01. hlídka opakovaně řeší znečištění Tovární ulice nákladními vozidly firmy Berdych. Zástupci zmíněné firmy vždy po upozornění sjednali nápravu.

12. 01. byla zadržena osoba v pátrání, která je podezřelá ze spáchání závažných trestných činů. Osoba byla předána kriminální policii.

 

 

Rok 2021 

 

 

 

 

 

27. 12. byl hlídkou MP v 01:00 hod. kontrolován muž, který porušil snad všechna vládní nařízení. Muž popíjel v Družstevní ulici alkoholické nápoje na veřejnosti, dále porušil zákaz vycházení po 21:00 hodině a při kontaktu s hlídkou si odmítl nasadit roušku. Hlídka prohřešky tohoto muže předala správnímu orgánu Městského úřadu Nýřany.

22. 12. hlídka zasahovala u místní čerpací stanice, kde došlo ke srocení více jak 20-ti osob, čímž porušují vládní nařízení. Hlídka osoby poučila o protiprávním jednání a věc vyřešila domluvou. Osoby posléze od čerpací stanice odjely.

19. 12. se dostavil na služebnu muž, že pohřešuje svého přítele a obává se o jeho zdraví. Po krátkém pátrání byl muž nalezen a došlo i na vřelé obětí od oznamovatele.

18. 12. v 14:50 hod. vyjížděla hlídka na oznámení mladé ženy, které bránil její zhrzený milenec v odjezdu vlastním tělem. Hlídka na místě celou situaci zklidnila.

18. 12. zasahovala hlídka proti agresivnímu a zmatenému muži, který obtěžoval nájemníky bytového domu v Tovární ulici.

13. 12. okolo 01:50 hod. hlídka asistovala u dopravní nehody osobního vozidla přijíždějícího směrem od obce Záluží.

8. 12. hlídka MP asistovala PČR u domácího násilí, kdy násilník byl vykázán z místa bydliště na dobu 10 dnů.

7. 12. proběhlo spolu s PČR pátrání po hledané osobě na území města Horní Bříza.

Koncem měsíce listopadu v obci Nekmíř hlídka zastavila vozidlo, jehož řidička překročila rychlost v obci. Žena nesouhlasila s přestupkem a žádala o předání do správního řízení. Při sepisování oznámení o přestupku bylo zjištěno, že žena nemá platný ŘP a tudíž bude pro tuto ženu řízení u správního orgánu daleko nepříjemnější.

 

 

21. 11. hlídka poskytovala první pomoc muži, který byl zraněn na hlavě, dle jeho tvrzení si toto zranění způsobil sám plynovou pistolí. Přivolaná RZS převezla muže do FN Plzeň.

15. 11. hlídka opětovně vyjížděla na jednu z místních ubytoven, kde opět řešila rozpory mezi nájemníky.

6. 11. v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka k oznámenému loupežnému přepadení ženy, ke kterému došlo v lese nad místním hřbitovem. Hlídka pátrala po podezřelé osobě společně s několika hlídkami policie i se psovodem. Bohužel do dnešního dne nebyl pachatel vypátrán.

5. 11. strážníci řešili sousedské rozepře slovního napadání mezi mužem a ženou. Tuto záležitost dořeší komise pro projednávání přestupků MěÚ Horní Bříza.

31. 10. hlídka v nočních hodinách opětovně probírala k životu podnapilou osobu, kterou doprovodila do místa bydliště.

30. 10. zasahovala hlídka MP na jedné z místních ubytoven proti agresivnímu muži, který zdemoloval svůj pokoj a následně brutálně napadl svojí přítelkyni. Tento muž byl hlídkou zpacifikován pomocí donucovacích prostředků a vzhledem k podnapilosti převezen do, lékařského zařízení PAZS. Ihned po návratu do HB hlídka opětovně vyjela na stejnou ubytovnu k obdobnému incidentu.

16. 10. v nočních hodinách byla hlídka požádána PČR o asistenci při pátrání po ženě, která tvrdila, že se chce zabít skokem pod nákladní vozidlo. Tuto ženu strážníci nalezli a předali policii.

16. 10. ve večerních hodinách zasahovala hlídka v domově důchodců proti agresivnímu klientovi, který napadal personál. U tohoto klienta bylo podezření na nemoc Covid-19, proto celý zákrok museli strážníci provádět v ochranných oblecích a to i následnou asistenci při převozu osoby RZS do FN Plzeň.

10. 10. nalezena před místní provozovnou opilá osoba, která byla dopravena do místa bydliště.

7. 10. byly nalezeny dvě osoby na místní ubytovně v požadavcích pro PČR a následně jim byly předány.

25. 9. již v dopoledních hodinách musela hlídka MP řešit silně podnapilého muže, kterého se povedlo rozchodit a dopravit domů.

22. 9. byl zjištěn hlídkou MP podnapilý 40-letý muž, který ležel na zemi na autobusovém nádraží a nebyl schopen vlastní chůze. Muž nadýchal 4,40 promile alkoholu a byl převezen do lékařského zařízení PAZS.

21. 9. byl zadržen řidič, jedoucí v obci 81 km/h, řidič se bude zem svého činu zodpovídat u správního orgánu.

19. 9. hlídka byla přivolána pořadatelskou službou na HB Vinobraní, kde se nacházela agresivní podnapilá žena, která napadala přítomné návštěvníky. Žena při pokusu svým karatistickým uměním zasáhnout strážníka nohou do hlavy zavrávorala a upadla na zem, při čemž si způsobila zranění na hlavě. Následně byla ošetřena a přivolanou RZS odvezena do FN Plzeň.

19. 9. došlo k bitce mezi něžným pohlavím, jejichž běsnění museli ukončit až přivolaní strážníci.

19. 9. v sídlišti byl nalezen silně ovíněný muž s rozbitou hlavou, tento byl strážníky ošetřen a předán RZS.

19. 9. na tísňovou linku oznámil anonym požár v bytovém domě, který se ukázal jako planý. Zřejmě se jednalo o hloupý žert, na který doplatili nájemníci bytového domu, který musel být evakuován.

12. 9. hlídka MP obdržela oznámení o osobách pohybujících se mezi vozidly. Na místě byla zadržena žena, která byla jednou z pachatelů předešlých krádeží katalyzátorů celou věc si převzala PČR.

11. 9. byl odcizen z vozidla Škoda Felicie katalyzátor. Těchto krádeží se v poslední době vyskytlo na území města více. 

21. 11. hlídka poskytovala první pomoc muži, který byl zraněn na hlavě, dle jeho tvrzení si toto zranění způsobil sám plynovou pistolí. Přivolaná RZS převezla muže do FN Plzeň.

15. 11. hlídka opětovně vyjížděla na jednu z místních ubytoven, kde opět řešila rozpory mezi nájemníky.

6. 11. v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka k oznámenému loupežnému přepadení ženy, ke kterému došlo v lese nad místním hřbitovem. Hlídka pátrala po podezřelé osobě společně s několika hlídkami policie i se psovodem. Bohužel do dnešního dne nebyl pachatel vypátrán.

5. 11. strážníci řešili sousedské rozepře slovního napadání mezi mužem a ženou. Tuto záležitost dořeší komise pro projednávání přestupků MěÚ Horní Bříza.

31. 10. hlídka v nočních hodinách opětovně probírala k životu podnapilou osobu, kterou doprovodila do místa bydliště.

30. 10. zasahovala hlídka MP na jedné z místních ubytoven proti agresivnímu muži, který zdemoloval svůj pokoj a následně brutálně napadl svojí přítelkyni. Tento muž byl hlídkou zpacifikován pomocí donucovacích prostředků a vzhledem k podnapilosti převezen do, lékařského zařízení PAZS. Ihned po návratu do HB hlídka opětovně vyjela na stejnou ubytovnu k obdobnému incidentu.

16. 10. v nočních hodinách byla hlídka požádána PČR o asistenci při pátrání po ženě, která tvrdila, že se chce zabít skokem pod nákladní vozidlo. Tuto ženu strážníci nalezli a předali policii.

16. 10. ve večerních hodinách zasahovala hlídka v domově důchodců proti agresivnímu klientovi, který napadal personál. U tohoto klienta bylo podezření na nemoc Covid-19, proto celý zákrok museli strážníci provádět v ochranných oblecích a to i následnou asistenci při převozu osoby RZS do FN Plzeň.

10. 10. nalezena před místní provozovnou opilá osoba, která byla dopravena do místa bydliště.

7. 10. byly nalezeny dvě osoby na místní ubytovně v požadavcích pro PČR a následně jim byly předány.

25. 9. již v dopoledních hodinách musela hlídka MP řešit silně podnapilého muže, kterého se povedlo rozchodit a dopravit domů.

22. 9. byl zjištěn hlídkou MP podnapilý 40-letý muž, který ležel na zemi na autobusovém nádraží a nebyl schopen vlastní chůze. Muž nadýchal 4,40 promile alkoholu a byl převezen do lékařského zařízení PAZS.

21. 9. byl zadržen řidič, jedoucí v obci 81 km/h, řidič se bude zem svého činu zodpovídat u správního orgánu.

19. 9. hlídka byla přivolána pořadatelskou službou na HB Vinobraní, kde se nacházela agresivní podnapilá žena, která napadala přítomné návštěvníky. Žena při pokusu svým karatistickým uměním zasáhnout strážníka nohou do hlavy zavrávorala a upadla na zem, při čemž si způsobila zranění na hlavě. Následně byla ošetřena a přivolanou RZS odvezena do FN Plzeň.

19. 9. došlo k bitce mezi něžným pohlavím, jejichž běsnění museli ukončit až přivolaní strážníci.

19. 9. v sídlišti byl nalezen silně ovíněný muž s rozbitou hlavou, tento byl strážníky ošetřen a předán RZS.

19. 9. na tísňovou linku oznámil anonym požár v bytovém domě, který se ukázal jako planý. Zřejmě se jednalo o hloupý žert, na který doplatili nájemníci bytového domu, který musel být evakuován.

12. 9. hlídka MP obdržela oznámení o osobách pohybujících se mezi vozidly. Na místě byla zadržena žena, která byla jednou z pachatelů předešlých krádeží katalyzátorů celou věc si převzala PČR.

11. 9. byl odcizen z vozidla Škoda Felicie katalyzátor. Těchto krádeží se v poslední době vyskytlo na území města více.

Dne 5. 9. byl spící muž na vozovce převezen na PAZS  z důvodu silné podnapilosti.

Dne 5. 9. skupina osob pod vlivem alkoholu napadla řidiče autobusu a uprchla. Strážníci tyto osoby vypátrali a předaly PČR.

Dne 4. 9. strážníci poskytovali pomoc u nemohoucí starší ženy, která byla zamčená v bytě.

Dne 31. 8. bylo hlídce MP předáno pětileté dítě, které se ztratilo v Horní bříze. Po krátké chvíli bylo vypátráno bydliště dítěte a předáno rodičům.

Dne 11. 8. musela být převezena na PAZS silně podnapilá žena, která byla agresivní.

Dne 3. 8. bylo oznámeno obsluhou z jedné místní restaurace, že došlo k odcizení několika desítek nanuků. Strážníci následně vypátrali pachatele na jedné z místních ubytoven.

Dne 22. 7. spatřila hlídka jedoucí vozidlo bez registrační značky, které následně bylo  zastaveno. Po kontrole bylo zjištěno, že řidič nikdy nevlastnil řidičské oprávnění.

Dne 11. 7. hlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení a provedení dechové zkoušky bylo zjištěno, že řidič jel pod vlivem alkoholu a to více jak půl promile. Tohoto řidiče tentýž den překonala mladá řidička výkonem přes jeden a půl promile.

Dne 6. 7. byl zadržen muž, který se vydával v Horní Bříze za strážníka Městské policie Praha, jeho jednání bylo předáno do správního řízení.

Dne 6. 7. hlídka provedla zákrok na jedné z místních ubytoven, kde byl napaden mladší muž osazenstvem této ubytovny. Na místě zasahovala rovněž rychlá záchranná služba.

Dne 4. 7. řešila hlídka rodinné rozepře mezi příbuznými.

Dne 29. 6. přijala hlídka oznámení ohledně domácího násilí, po příjezdu hlídky se údajný pachatel na místě již nenacházel, nicméně později tato osoba byla zadržena a bylo zjištěno, že je v pátrání PČR.

Dne 29. 6. zadržen řidič, který mařil soudní rozhodnutí tím, že jezdil s vysloveným zákazem řízení.

Dne 6. 6. bylo hlídce oznámeno podezření na domácí násilí. Hlídka předala věc k dalšímu šetření PČR.

Dne 30. 5. byl v sousední obci na základě veřejnoprávní smlouvy zadržen podnapilý řidič, který nadýchal 0,5%.

Dne 27. 4. přijala hlídka oznámení o nálezu ručního granátu, který se měl nacházet na jedné z místních ubytoven. Obsluha ubytovny vyhodila granát ven, kde ho strážníci zajistili a přivolali na místo pyrotechnickou službu.

Dne 23. 4. podařilo se vypátrat odcizené jízdní kolo, které bylo předáno majiteli.

Dne 7. 4. byla zadržena strážníky hledaná osoba, která se skrývala v horní Bříze.

Dne 28. 3. byly zadrženy osoby společně s PČR, které úmyslně poškozovaly motorová vozidla v Horní Bříze.

Dne 17. 3. došlo k odcizení elektro kola v hodnotě 80 000,-. Společnými silami s PČR bylo po pár dnech kolo nalezeno a vráceno majitelce.

Dne 13. 3. strážníci zastavili motorové vozidlo, jehož řidič nevlastnil řidičské oprávnění a nadýchal přes dvě promile.

Dne 11. 3. strážníci opakovaně řešili rušení nočního klidu v ulici Sídlištní.

Dne 9. 3. zadržela hlídka další osobu v pátrání na čerpací benzínové stanici.

Dne 5. 3. strážníci se účastnili pátrání po pohřešované osobě.

Dne 24. 2. MP přijala oznámení ohledně posprejování fasády a nákladního vozidla. Věc byla předána PČR  k dalšímu šetření.

Dne 22. 2. hlídka zasahovala u rvačky šesti osob u jedné z místní restaurace.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Dne 18.2. Bylo MP oznámeno, že došlo ke krádeži na místním hřbitově.

Dne 13.2. Byl zadržen řidič projíždějící obcí vysokou rychlostí 77 km/h, tento řidič je nepoučitelný, protože tento přestupek mu byl prokázán opakovaně, a proto mu hrozí odebrání řidičského průkazu.

Dne 12.2. Uvízl kamion na komunikaci u hřbitova, proto hlídka usměrňovala dopravu ve spolupráci s PČR.

Dne 11.2. Hlídka MP prověřovala oznámení, kdy oznamovatel tvrdil, že už tady nechce být. Na místě hlídka zjistila, že muž touží po návratu do vězení.

Dne 11.2. Oznámení, že dochází k napadení ženy jejím přítelem. Na místě, však bylo zjištěno, že věc se má spíše opačně.

Dne 10.2. Při vichřici hlídka zajistila prostor, kam dopadali uvolněné plechy ze střechy v sídlišti. Na místo přivolala SDHB.

Dne 22.1. Incident mezi druhem a družkou. Tento incident se odehrál na jedné z místních ubytoven. Vyřešeno na místě.

Dne 20.1. Strážníci asistovali exekutorskému úřadu při otevírání bytu.

Dne 7.1. Řidič zadržen za rychlost 74 km/h v obci. Jelikož byl, přestupek opakovaný hrozí odebrání řidičského průkazu.

Dne 4.1. V ranních hodinách vyjížděla hlídka na oznámení do jedné místní restaurace. Na místě zjistila, že se jedná o brutální napadení 29 leté ženy, která měla mnohočetná zranění v oblasti hlavy, proto jí byla poskytnuta první pomoc. Následně strážníky byl zadržen údajný pachatel, který se nacházel v blízkosti.

Dne 26.12. Řešila hlídka incident v jedné z místní restaurace, kde si mladík stěžoval na nešetrné zacházení ze strany personálu.

Dne 21.12. Vyjížděla hlídka na incident do kulturního domu Klub, kde mělo dojít k napadení. Tento případ je i nadále šetřen PČR.

Dne 19.12. Řešila hlídka rušení nočního klidu v ulici Tovární.

Dne 9.12. Oznamujeme, že došlo ke krádeži jízdních kol, proto žádáme, aby si občané své jízdní kola lépe zabezpečovali.

Dne 9.12. Oznámení, že na ubytovně 25. letý muž demoluje vybavení ubytovny a dobývá se na svojí přítelkyni. Muž specifikován následně informován majitel ubytovny, který s mužem ukončil nájemní smlouvu.

Dne 3.12. Prováděla hlídka asistenci sociálním pracovnicím, které prováděly kontrolu na jedné z místních ubytoven.

Dne 2.12. Řešili strážníci rodinnou rozepři mezi mužem a ženou, která se odehrávala bohužel před dětmi.

Dne 30.11. Hlídka MP likviduje injekční stříkačku v prostoru parku před klubem.

Dne 22.11. Docházelo k úniku plynu za čerpací stanicí. Hlídka na místo přivolala pracovníka plynáren, který místo zajistil.

Dne 21.11.  Bylo oznámeno hlídce MP, že na ubytovně dochází k napadení mezi dvěma muži, jeden z nich byl ozbrojen nožem. Hlídka na místě celou věc uklidnila a předala PČR.

Dne 18.11. Hlídka MP obdržela oznámení o velké olejové skvrně na parkovišti u COOP. Na místě zjistila, že olejová skvrna je o velikosti průměru 3m, proto na místo zavolala SDHB, kteří zasypali skvrnu sorbentem.

 

mp-hb.jpg

Události 2019

 

V měsíci říjnu byly uskutečněny dvě preventivní akce na Masarykově základní škole. Začátkem měsíce byli proškoleni žáci prvních tříd o tom, jak se mají chovat na ulici, při nálezu injekčních stříkaček, při styku s cizí osobou apod.  Všem dětem byl strážníky MP předán malý dárek. Další akce proběhla koncem měsíce a byla zaměřena na protialkoholní, protidrogovou a dopravní problematiku. Tato akce proběhla za účasti strážníku MP, pracovníků BESIPU, záchranářů a SDH Horní Bříza.

----------------------------------------------

Dne 13. 11. o tom že se alkoholismus nevyplácí, by mohl vyprávět 55 letý muž od Mariánských Lázní, který se po alkoholovém opojení probudil na jedné z místních ubytoven „totálně oholen“ bez prostředků a dokladů. Při oznámení dané věci hlídce nadýchal ještě 2 promile alkoholu v dechu.

Dne 12. 11. v odpoledních hodinách zadržela hlídka muže podezřelého z krádeže motorového vozidla, kterého předala kriminální policii.

Dne 25. 10. v odpoledních hodinách se rozběhlo pátrání po mladistvé dívce, která vyhrožovala, že si ublíží na zdraví. Po třech hodinách byla dívka nalezena nezraněná a byla vrácena rodičům.

Dne 13. 10. v časných ranních hodinách si hlídka povšimla podivně jedoucího vozidla, kdy při kontrole bylo zjištěno, že místní občan řídil vozidlo s hladinou alkoholu více jak 2 promile v dechu.

Dne 10. 10. řešila hlídka kuriózní dopravní nehodu, kdy v jednom z místních viaduktů uvízlo dodávkové vozidlo.

Dne 6. 10. byl strážníky vypátrán místní občan, který znečistil ropnými látkami místní komunikace.  Znečištění bylo předáno hasičům k likvidaci.

Dne 4. 10. v nočních hodinách vyjížděli strážníci na neshody mezi nájemníky ubytovny, kdy u jednoho z nich byla naměřena hladina alkoholu v dechu kolem 3 promile a pro jeho agresivní chování byl umístěn do lékařského zařízení PAZS (protialkoholní záchytná stanice).

Dne 3. 10. byl hlídkou zjištěn řidič motorového vozidla, které řídil, ač mělo vozidlo propadlou STK.

Dne 27. 9. hlídka prověřovala oznámení o osobách, které měli na území města prodávat falešné zlato. Tímto bychom chtěli apelovat na obezřetnost občanů vůči takovýmto osobám.  

Dne 21. 9. si před místní restaurací hlídka povšimla napadeného zraněného muže, který byl po prvotním ošetření předán RZS a věc dále šetří policie.

Dne 13. 9. v nočních hodinách byl zastaven strážníky cyklista jedoucí v protisměru na neosvětleném kole, který hlídce nadýchal 1,2 promile alkoholu v dechu.

Dne 12. 9. byl hlídkou zjištěn řidič, který řídil vozidlo v katastrofálním stavu bez platné STK a povinného pojištění.

Dne 9. 9. vyjížděli strážníci na ubytovnu, kde došlo k neshodám mezi partnery.

Dne 5. 9. vyjížděla hlídka na fyzické napadení se zraněním do sídliště – předáno policii

Dne 4. 9. bylo pracovnicí pošty oznámeno, že se zde nachází postarší zmatená žena. Hlídka po zjištění stavu přivolala ženě rychlou záchrannou službu.

Dne 31. 8. okolo 22:00 hod. se muž dobýval na svoji bývalou přítelkyni, která o toto neměla zájem a přivolala na něj hlídku. Muž byl hlídkou umravněn.

Dne 25. 8. v 02:15 hod. byli strážníci přivoláni řidičem dopravních podniků na agresivní osoby v hromadné dopravě, hlídka tyto osoby na žádost řidiče vyvedla z autobusu.

Dne 24. 8. okolo 23:45 hod. řešila hlídka rušení nočního klidu v zahrádkářské kolonii.

Dne 24. 8. v 19:00 hod. asistovala hlídka rychlé záchranné službě na místní ubytovně při ošetření mladistvé osoby, mladík hlídce nadýchal 1,9 promile alkoholu v dechu.

Dne 22. 8. se na služebnu dostavila poctivá nálezkyně peněženky s finanční hotovostí a doklady, které byly předány majiteli. Tímto bychom chtěli poctivé nálezkyni poděkovat.

Dne 22. 8. bylo oznámeno hlídce, že u hřbitova leží v příkopě muž, kterému poskytla první pomoc a předala jej lékařské záchranné službě.

Dne 16. 8. okolo 23:00 hod. hlídka zastavila vozidlo, kdy kontrolou bylo zjištěno, že místní občan řídil pod vlivem alkoholu a nadýchal 1,2 promile alkoholu v dechu.

Dne 14. 8. vyjížděla hlídka na napadenou a zraněnou ženu na místní ubytovně bylo předáno policii.

Dne 11. 8. řešila hlídka oznámení o rušení nočního klidu v restauraci U Míče.

07. 08. – na rušení nočního klidu vyjížděla hlídka po desáté hodině do ulice Družstevní. Na místě nalezla dva mladíky ležící na podlaze vozidla a bavící se tím, že jen tak potrubovali klaksonem vozidla.  

07. 08. – jedna žena z místní ubytovny si odskočila na nákup, který byl tak intenzivní, že se proměnil ve 2,7 promile.  Tato žena byla předána do péče PAZS.

05. 08. - strážníci prověřují oznámení na možné týrání psa. Na místě zjišťují, že pes je v dobré kondici ale místo boudy má sud. Majitel slíbil okamžitou nápravu což se při opakované kontrole potvrdilo.

31. 07. – byla nahlášena dopravní nehoda za hřbitovem. Na místě se nacházelo vozidlo na střeše. Dechová zkouška u řidiče ukázala přes dvě promile.

14. 07. – výjezd na agresivního opilce, který zdemoloval část svého bytu a ještě chodbu domu. Kdo mu přišel do cesty obdržel prémii v podobě pohlavku nebo kopance. Závěr jeho řádění skončil opět na PAZS.

13. 07. – strážníci asistují při smrtelné nehodě na komunikaci I/27

09. 07. – občané žádají o asistenci MP v jednom panelovém domě s tím, že z jednoho z bytů slyší volání o pomoc. Hlídka na místě zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě a z důvodu obavy o zdraví osoby byl byt otevřen. Na místě se nacházel starší nemohoucí muž, který byl předán přivolané záchranné službě.

07. 07. – hlídka vyjíždí na oznámení rušení nočního klidu, ale než hlídka dorazila, došlo mezi sousedy k roztržce. Strážníci věc na místě uklidnili a osoby o dalším postupu poučili.

24. 06. – oznamuje všímavý občan pravděpodobné zcizení nákupního vozíku, který tlačily dvě osoby v Tovární ulici. Samozřejmě opačným směrem od nákupního střediska COOP. Vozík byl hlídkou nalezen u jedné z místních ubytoven a po krátké chvíli se podařilo vypátrat i zákazníky.

21. 06. - hlídka MP vyjíždí k hromadné nehodě na komunikaci I/27. Došlo zde ke střetu několika vozidel s divočáky.

21. 06. – na služebnu MP se dostavila místní žena, která oznámila pokousání černým psem u hokejbalového hřiště. Událost byla prošetřena předána k dalšímu šetření na PČR .

20. 06. – strážníci obdrželi oznámení o tom, že sídlištěm se pohybuje muž a ukopává zpětná zrcátka u vozidel. Hlídka zjistila, že se jedná celkem o čtyři vozidla. Po získání popisu osoby od svědků tento místní muž byl vypátrán v jedné z místních restaurací. Pachatel byl tak vulgární a agresivní, že museli být použity donucovací prostředky a následovalo umístění na PAZS, kde si výtečníka po vystřízlivění vyzvedla státní policie.

18. 06. – hlídka vyjíždí na opilce, který si ustlal přímo ve vozovce. Po probuzení se vlastními silami vydal k domovu.

05. 06. –  opět výjezd na agresivní podnapilou osobu na ubytovně.  Převoz na PAZS.

30. 05. – je hlášena šarvátka čtyř osob. Na místě hlídka zjišťuje, že všichni jsou v podnapilém stavu a momentálně k fyzickému napadání nedochází pouze po sobě plivou.

24. 05. – při dopolední kontrole dětského hřiště v sídlišti byli zjištěny osoby popíjející alkohol.  Osoby byly vykázány z dětského hřiště.

23. 05. – je na služebnu MP nahlášeno odcizené vozidlo FABIA, které bylo odstaveno v poli za HB jako nepojízdné

22. 05. – oznamuje obsluha restaurace, že hostům se u nich tak líbí, že odmítají odejít i po zavírací hodině. Hlídka MP pomohla tyto hosty vyprovodit z restaurace.

21. 05. – už v 8 hodin večer se místní muž uvedl do takového stavu, že nebyl schopen dojít domů. Tento občan byl předán do péče protialkoholní stanice.

30. 04. – v bytě po zesnulém byl nalezen netradiční nález nábojového pásu s náboji do kulometu. Tento nález byl předán PČR.

26. 04. – při měření rychlosti byl změřen nákladní vůz jedoucí v obci rychlostí bezmála 80 km/h. Řidič nákladního vozidla byl pro svůj přestupek předán do správního řízení. Tento případ je již několikátý a svědčí o tom, že i profesionální řidiči nákladních vozidel se chovají bezohledně a nezodpovědně.

23. 04. – hlídka MP asistovala hasičům a RZS při otevření bytu zdravotně indisponované osoby.

15. 04. – kuriózní případ krádeže byl hlášen v dopoledních hodinách v jedné z restaurací. Byl zde odcizen prázdný sud zvaný „štěně“. Se sudem se pachatel vydal na útěk do ulic, kdy běžel skoro přes celou obec. Následně byl pronásledován personálem restaurace i strážníky MP. Pachatel byl nalezen hlídkou MP v prostoru SOU Horní Bříza a po zjištění, že muž má opakované problémy se zákonem byl tento předán PČR.

01. 04. – oznámil místní občan strážníkům, že na okraji katastru obce Horní Bříza stojí chata, kde je větší množství psů a má podezření, že se zde nachází množírna. Hlídka MP na místě prověřila oznámení, kde zjistila větší množství zvířat celkem 11 psů, kozu, prase, slepice, kachny a kočky. Nicméně po následném kontaktu s majitelkou, která umožnila hlídce MP vstup na pozemek, nebylo zjištěno, že by některé ze zvířat bylo viditelně týráno, nebo zraněno.  Přes toto zjištění byla celá věc postoupena na Krajskou veterinární správu k dalšímu prošetření stavu věci.

19. 03. – hlídka nalezla spícího muže v prostoru nádraží ČD, který vzhledem ke své opilosti nebyl schopen řádné komunikace a chůze. Po několikátém pokusu dechové zkoušky bylo tomuto muži naměřeno 2,5 promile alkoholu v dechu. I tento výtečník musel být převezen na PAZS. Paradoxem této situace bylo, že tento muž strážníkům před pár hodinami přál hezký den s tím, že je jejich veliký fanda a policisty sleduje i v pořadu policie v akci. To ještě netušil, že ve večerních hodinách si bude moct zákrok vyzkoušet na vlastní kůži.

08. 03. – vyjížděla hlídka na oznámení, že v ulici tovární, kde jsou provizorní semafory, se nachází muž, který vstupuje do vozovky a zastavuje vozidla.   Na místě hlídka ztotožnila 36. letého muže, který strážníkům sdělil, že zde zrychluje dopravu a místo stavěcího terče používá lahev rumu. Tento samozvaný dopravák nadýchal přes dvě promile a skončil na PAZS (protialkoholní záchytná stanice).

08. 03. – bylo hlídkou zastaveno vozidlo, které vjelo na železniční přejezd i přes to, že svítil výstražní červený signál „stop“ drážní signalizace. Tímto bychom chtěli varovat i ostatní účastníky silničního provozu, že i když jsou závory zvednuty a svítí červené světlo drážní signalizace, nesmí se na přejezd vjíždět a vstupovat. Hrozí ve správním řízení vysoké pokuty, kde se bude i tento řidič za své jednání zodpovídat.

04. 03. – ve večerních hodinách oznámil operační PČR, že v prostoru vlakového nádraží pobíhá agresivní žena s nožem v ruce. Po příjezdu hlídky MP se tato žena na místě již nenacházela, ale byl nalezen zraněný muž, který strážníkům sdělil, že žena (přítelkyně) u něj doma v bytě na něj hodila několik nožů, když se netrefila tak jej srazila k zemi pěstí. Dále mu pak zdemolovala byt, ze kterého následně uprchla na ulici. Tuto událost si do svého šetření převzala PČR.

18. 02. – bylo hlídce oznámeno, že v okolí KD Klub se pohybuje starší zmatený muž. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Po krátkém šetření, byl v muži zjištěn jeden z místních obyvatelů, který si zabouchl dveře a má částečnou ztrátu paměti. Strážnici následně pomohli byt muži otevřít, informovali příbuzné daného muže a muži vzhledem k jeho zdravotnímu stavu přivolali RZS.

12. 02. – v nočních hodinách bylo zastaveno vozidlo, které řídil cca 40. letý muž, u kterého byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Celá záležitost byla předána do správního řízení.

12. 02. – hlídka vyjížděla na jednu z místních ubytoven na oznámení, že pravděpodobně jeden z nájemníků neotevírá dveře a má zdravotní potíže. Po kontaktování oznamovatelů, hlídka za dveřmi bytu zaslechla sténající a chroptící mužský hlas. Hlídka z důvodu obavy o nájemníkovo zdraví přistoupila k násilnému otevření dveří. Následně byla hlídkou muži poskytnuta první pomoc a přivolána RZS, které byl muž předán. 

08. 02. – ve večerních hodinách vyjížděli strážníci do Sport-baru Na Růžku, kde mělo docházet ke rvačce většího množství lidí. Strážníci na místo dojeli jako první a zajistili jednu skupinu účastníku rvačky. Následně uklidnili situaci v prostoru baru. Postupně se na místo dostavilo větší množství hlídek PČR. Vyšetření celé události trvalo více jak hodinu a někteří z účastníků rvačky byli převezeni do policejních cel. Více podrobností viz web. https://www.krimi-plzen.cz/

01. 02. – hlídka zastavila vozidlo zn. Mazda, které řídil 23. letý muž, který byl přesvědčen, že pro něj předpisy neplatí. Vozidlo nemělo platnou STK, nebylo vybaveno povinnou výbavou, dále bylo zjištěno, že vozidlo není řádně pojištěné. Tato událost byla předána do správního řízení.

01. 02. – bylo PČR vyhlášeno pátrání po 40. leté ženě do pátrání se zapojila i hlídka MP, která měla úspěch a ženu nalezla. Následně byla žena předána PČR a k lékařskému ošetření.

21. 01. – ve večerních hodinách při hlídkové činnosti v prostoru vlakového nádraží a jídelna BAMA narazila hlídka MP na spoře oděného muže v papírových pantoflích, přestože mrzlo. Muž byl dezorientovaný a zmatený. Neustále se domáhal vstupu do bytového domu u jídelny BAMA. Strážníci lustrací zjistili, že daný muž zde nebydlí. Toto si muž nenechal vysvětlit a začal se chovat agresivně a bylo zjevné, že muž má i psychické problémy, proto byla přivolána RZS a muž byl doprovozen z důvodu ochrany RZS do FN Plzeň.

21. 01. – hlídkou MP bylo při měření rychlosti zastaveno vozidlo, které řídila žena jedoucí rychlostí překračující povolenou jízdu v obci více jak o 30 Km/h. Tato žena se maskovala brýlemi a vydávala se za svojí matku, protože sama měla zadržený řidičský průkaz. Nicméně strážníky neoklamala, o to důrazněji byl přestupek se ženou vyřešen.

16. 01. – bylo hlídce oznámeno, že v zapečetěném bytě po zesnulém muži se nachází zapomenutá kočka, proto hlídka MP byt společně se starostou obce otevřela a kočku osvobodila a předala do útulku.

 

Události 2018

25. 12. – Proběhla vánoční diskotéka v KD Klub Horní Bříza, kde došlo jako již tradičně k šarvátkám mezi návštěvníky, ale letos pouze k drobným.

12. 12. – Hlídka zadržela řidiče, který řídil vozidlo i přes vyslovený zákaz řízení motorových vozidel.

11. 12. – Hlídka zadržela silničního piráta důchodce ročník 34, původně řidiče řešila za špatné parkování následným šetřením a prohlídkou vozidla bylo zjištěno, že vozidlo má propadlou technickou cca 1 rok a dále bylo zjištěno, že tento muž nikdy neměl potvrzení o lékařské způsobilosti k řízení motorových vozidel což je jeho povinnost po dosažení věku 65 let.  

11. 12. – Byl předán do domova důchodců starší muž, který se ztratil a nemohl najít cestu zpět.  

3. 12. – Musela hlídka řešit oznámení manžela na jeho ženu, která byla pod vlivem alkoholu 2,5 promile.

1. 12. – V nočních hodinách se hlídka MP účastnila pátrání po nebezpečném pachateli, který svou družku napadl železnou tyčí a uprchl.

27. 11. – V 21:30 hod. si hlídka povšimla vozidla ve špatném technickém stavu. Při pokusu o zastavení osádka vozu začala hlídce ujíždět směrem na nádraží ČD, kde najeli na nástupiště a z vozu se posléze snažili uprchnout po svých. Oba mladí muži byli strážníky dostiženi a zadrženi. U obou mužů bylo nalezeno nářadí k páchání trestné činnosti. Věc byla předána Policii ČR. Muži své jednání opakovali viz. článek na webu Krimi Plzeň - Nezvratný osud.

23. 11. – Ve večerních hodinách vyjela hlídka MP na partnerskou domácí šarvátku, kterou po svém příjezdu na místo uklidnili.

16. 11. – V 20:00 hod. byla nahlášena hromadná dopravní nehoda (střet se zvěří). Na místě byly zjištěny tři uhynulé kusy černé zvěře a oznamovatelka, která byla účastníkem nehody. Žena strážníkům oznámila, že z místa ujelo vozidlo, které bylo také účastníkem této nehody. Toto vozidlo a jeho osádku zadrželi strážníci ve spolupráci s Policií ČR o 300 m dále, když vlivem nehody jim vozidlo vypovědělo službu. K tomuto vozidlo bylo zjištěno, že nemá platnou STK a řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.  

7, 11, 13, 14. 10. – Prováděla hlídka převozy podnapilých osob z místních občanů na protialkoholní záchytnou stanici (PAZS).

11. 10. – Bylo MP oznámeno, že u požární nádrže se topí muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o místní občany konzumující v nadměrné míře alkohol. Jeden z mužů se snažil skočit do nádrže a druhý mu v tom bránil. Jelikož oba muži byli pod vlivem alkoholu 3,5 a 2,5 promile skončili na PAZS.

29. 10. – Obdržela hlídka MP oznámení o tom, že z lávky přes železniční trať ČD u Černého mostu dochází k házení kamenů na vlak ČD, šetřením k dané věci bylo zjištěno, že pachateli jsou dva místní mladiství. Celá věc byla předána Policii ČR.

 

22. 9. – V 02:30 hod. byla hlídkou MP na okraji města nalezena osmaosmdesátiletá žena, která byla dezorientována a silně podchlazena. Této ženě byla ze strany hlídky MP poskytnuta první pomoc a následně přivolána RZS. O celé věci byli informováni příbuzní dané ženy.

21. 9. – V 19:30 hod. hlídka MP obdržela oznámení, že došlo k dopravní nehodě a viník z místa nehody odjíždí. Hlídce se nepodařilo viníka již zadržet, ale díky všímavosti místního občana, který si zapsal SPZ viníka, byl zjištěn majitel vozidla. Věc byla předána dopravním nehodám Policie ČR.

21. 9. – V 19:15 hod. hlídka MP nalezla peněženku s doklady a finanční hotovostí. Po zjištění majitele byl tento nález předán majiteli.

13. 9. – Ve večerních hodinách asistovala hlídka MP při dopravní nehodě, kde poskytovala první pomoc zraněnému řidiči. Také se musela vypořádat s nepochopitelným chováním muže, který si natáčel jak zraněné i strážníky při zákroku a nerespektoval jejich výzev.

13. 9. – Hlídka MP zadržela ve večerních hodinách v sídlišti řidiče se zadrženým řidičským oprávněním.

13. 9. – Okolo 07:00 hod. si místní muž zavolal RZS, s tím že je napaden a zraněn. Pozdějším šetřením bylo zjištěno, že muž si zranění (velkou bouli) způsobil ve své opilosti sám.

1. 9. – V 21:30 hod. hlídku MP kontaktoval řidič autobusu ČSAD, že má v autobuse podnapilou a silně agresivní osobu. Muž byl hlídkou z autobusu vyveden a venku se snažil napadnout svoji přítelkyni. Vzhledem ke své podnapilosti a agresivitě byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

31. 8. – Ve večerních hodinách byl hlídkou MP nalezen třicetiletý muž, který nebyl schopen vlastní chůze, dechová zkouška prokázala 2,4 promile alkoholu v dechu, muž nebyl schopen s hlídkou komunikovat a vzhledem ke své podnapilosti byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

10. 8. – Hlídka ve večerních hodinách v ulici Tovární kontrolovala vozidlo, u kterého bylo zjištěno, že má propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

1. 8. – Se na služebnu dostavil poctivý nálezce peněženky s doklady a finanční hotovostí. Nález byl hlídkou MP předán majiteli.

26. 7. – V odpoledních hodinách volal hlídku MP oznamovatel, že v křoví v ulici U Husa je postarší muž, který zde onanuje. Tento muž byl hlídkou zadržen a následně byl předán hlídce PČR k dalšímu dořešení.

24. 7. – Hlídka v 18:00 hod. v ulici U Klubu při opětovné kontrole motorového vozidla zn. Chrysler zjistila, že má stále propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

19. 5. – V 21:15 hod. zjistila hlídka MP nepovolený ohňostroj v ulici Nad Sokolovnou. Po zjištění pachatele porušení Městské vyhlášky, byl tento předán k vyřízení přestupku Přestupkové komisi Městského úřadu Horní Bříza.

12. 5. – V 19:00 hod. bylo hlídkou MP v ulici U Klubu kontrolováno vozidlo zn. Chrysler, kdy bylo zjištěno, že vozidlo má propadlou STK a není u tohoto vozidla zaplaceno zákonem povinné ručení. Dále bylo zjištěno, že řidič daného vozidla nevlastní řidičské oprávnění, tento musel vozidlo odstavit a domů dojít po svých. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.

2. 5. – V odpoledních hodinách hlídka MP obdržela oznámení od muže, že jej jeho družka napadá a demoluje mu vybavení bytu. Hlídkou byla tato agresivní a silně podnapilá žena převezena na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

24. 4. – V 16:00 hod. obdržela hlídka MP oznámení o poškození reflektoru na hokejbalovém hřišti. Po zajištění nezbytných úkonů, byla tato záležitost předána s podezřením na trestný čin PČR.

13. 4. – Oznámil personál restaurace klub, že při hudební produkci došlo ze strany tří mužů k napadení osoby. Napadený padesátiletý muž byl vážně zraněn, byla mu poskytnuta první pomoc a přivolána RZS. Případ byl předán hlídce PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

 

13. 3. – Telefonicky oznámil hlídce MP operační Policie ČR, že na ubytovně v ulici Na Kaolince dochází k vzájemnému napadání dvou osob. Při příjezdu na místo hlídka zjistila, že obě osoby jsou silně podnapilé a agresivní. Vzhledem k jejich stavu byly obě osoby umístěny na protialkoholní záchytnou stanici v Plzni.

18. 2. – Hlídka MP v 04:30 hod. obdržela oznámení od personálu restaurace Klub HB, že od restaurace odjíždí vozidlo Audi, v němž sedí útočníci, kteří měli při hudební produkci napadnout dva muže. Hlídka toto vozidla zadržela, osádku podezřelých osob předala Policii ČR a zraněné osoby byly převezeny na ošetření do FN Lochotín.

17. 2. – V době okolo 24:00 hod. požádala hlídku MP o pomoc žena, která byla napadena mužem, který ji měl i škrtit. Hlídka poskytla ženě první pomoc, přivolala RZS. Zadržený pachatel byl předán PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

10. 2. – V době okolo 24:00 hod. vyjela hlídka MP do ulice U Klubu, kdy agresivní muž se nechtěl nechat ošetřit a napadal personál RZS. Vzhledem k tomuto si RZS vyžádala asistenci při převozu uvedené osoby do FN Lochotín.

26. 1. – V 19:15 hod. hlídka MP prováděla kontrolu volební místnosti v ulici U Klubu. Zde byla inzultována ze strany zřejmě nemocného muže, který hlídku osočil s tím „že se domnívá, že svou přítomností hlídka MP ovlivňuje volby“. Vzhledem ke slovní agresivitě muže hlídka na místě setrvala, až do skončení mužova volebního práva, kdy odvolil a odešel z volební místnosti pryč.

Viz. z tisku. 20.2.2018

 

Policejní zápisník 1/2017

2. května v odpoledních hodinách přijali strážníci oznámení o volném pohybu dvou koní. Hlídce se tyto podařilo odchytnout a odvést do zabezpečené ohrady. Majitel si koně následně převzal a zabezpečil proti útěku. (foto viz příloha v emailu).

6. května bylo na městskou policii oznámeno, že nějaký chlapec střílí ze vzduchovky po ptactvu. Hlídka tohoto vypátrala a společně věc s rodiči řeší.

14. května v 01:40 hodin bylo hlídce oznámeno, že na vozovce leží nehybně postava muže. Po nezbytném poskytnutí první pomoci byla přivolána záchranná služba, která si mladíka ve věku 19 let odvezla k dalšímu ošetření.

31. května hlídka MP převážela v dopoledních hodinách povedený páreček na záchytku. Muž nadýchal 2,3 promile a ženě ve věku 51 let byla naměřena hladina téměř 2 promile.

V předešlém měsíci se strážníkům podařilo ve 2 hodiny v noci zadržet celostátně hledaného muže, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Tento byl podezřelý z páchání majetkové trestné činnosti. Taktéž byl k takovéto trestné činnosti řádně vybaven. Byl u něj nalezen upravený šroubovák, multifunkční kleště, svítilna a tzv. pracovní rukavice. (viz foto v příloze)

Za poslední dobu došlo k enormnímu nárůstu řízení pod vlivem alkoholu, proto se MP na tuto problematiku v následujícím období zaměří.

Nadále bude probíhat měření rychlosti, kontroly parkování, kontroly pejskařů a ubytoven. 

UBYTOVNY

V současné době hodně diskutované téma proto se pokusíme na některé otázky odpovědět v tomto krátkém článku. Snad každý si všiml, že po Horní Bříze se pohybuje větší počet cizinců. Jedná se převážně o Rumuny, Bulhary a Poláky.

Rumuni- Jedná se většinou o chudší lidi, kteří převážně vybírají kontejnery, u kterých mohou způsobovat nepořádek. MP se daří po rozhovoru na ubytovnách s těmito osobami tento nepořádek minimalizovat.

Bulhaři- Většinou bez problémů. MP má hlášeno pár neshod v restauracích většinou mezi sebou.   

Poláci- tato skupina byť je nejmenší je ve městě nejproblémovější. Již dva případy jízdy pod vlivem alkoholu a jedno napadení hostů v místním sportbaru a dokonce následné napadení hlídky MP. Proto žádáme občany, aby se nepouštěli do šarvátek s těmito osobami a vždy volali policii.

 MP spolupracuje s majiteli většiny místních ubytoven, za účelem vytipování a podchycení tzv. závadových a problémových osob. Tyto jsou pak po dohodě vystěhovány z ubytovny a HB. Strážníci mají neomezený vstup na tyto ubytovny, kde provádějí kontroly převážně v nočních hodinách.