Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z tisku

 

Zbitá dívka v nemocnici i prchající útočníci

Valentýnská oslava na Kiss párty skončila zraněnými lidmi

Dne 17.2.2018 se v Horní Bříze konala Kiss párty s přízviskem Valentýnská noc, ale pro některé účastníky zrovna moc ve znaku lásky a náklonnosti nebyla. Během noci zde proběhlo několik rvaček a policie, strážníci i záchranná služba sem vyjížděli několikrát. Mezi největší konflikty patřily tyto:

     Před desátou večer se zde poprali dva mladiství hoši, oba pod vlivem alkoholu.

     První větší konflikt vypukl ještě před půlnocí, kdy bývalý přítel seřezal svou o rok starší bývalou partnerku. Vše vypuklo, když pro dívku a její kamarádku přijel odvoz. Dívka byla svým ex napadena takovým způsobem, že na místě zasahovali záchranáři a dívka následně musela být hospitalizována v nemocnici. 
     "Policisté dnes zahájili úkony trestního stíhání vůči útočníkovi narozenému v roce 1999 ve věci podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví," uvedla mluvčí policie.
     Zanedlouho po tomto útoku zřejmě někdo považoval za vtipné skopnout asi pětadvacetiletého mladíka ze schodů a ten pak skončil s rozbitou hlavou v péči lékařů Fakultní nemocnice v Plzni.

     K další větší bitce na této párty došlo před čtvrtou ráno, když tři útočníci napadli a zbili jiné dva návštěvníky. Po útoku mladí útočníci nasedli do přistaveného vozu Audi a z místa se pokusili ujet. Bohužel pro ně po nich v té době již pátrali policisté i strážníci a právě strážníkům se podařilo ujíždějící audinu zastavit na křižovatce Tovární ulici a silnice I/27.
     Podezřelí byli zajištěni a předáni policistům. Zranění napadení muži pak skončili ve Fakultní nemocnici Lochotín na chirurgii.


Cizinec s částečně amputovaným prstem napadal záchranáře

Policejní hlídka musela muže nejen eskortovat do nemocnice, ale být přítomna i celému ošetření

  V noci 10.2.2018  došlo v bytě v Horní Bříze k hádce mezi mužem a ženou, během níž přišel muž málem o prst.

     Částečnou amputaci posledního článku malíčku později oba účastníci hádky policii vysvětlili tak, že žena již měla opilého muže plné zuby a prudce před ním přibouchla dveře. Mezi ty a dveřní zárubeň se ale dostal mužův malíček. 
     Na místo tedy vyrazili záchranáři, ale muž - cizinec hladký průběh lékařského zákroku mařil, byl na zasahující záchranáře vulgární a agresivní, a tak záchranáři v obavách o své zdraví nakonec museli o asistenci požádat strážníky městské policie.

     Agresivního cizince, dle našich informací žijícího trvale ve Švýcarsku, původem ale válečného uprchlíka ze zemí bývalé Jugoslávie, neuklidnila ani přítomnost strážníků a muž v nadávkách pokračoval. Strážníci tak museli zraněného opilce doprovodit nejen do nemocnice, ale být přítomni i celému ošetření.

Cizinci napadli barmanku a pak i policejní hlídku

Místní přispěchali na pomoc "svým" strážníkům - dobrá práce!

neděle 3. září 16:44, aktualizace neděle 3. září 17:47

     V noci na dnešek došlo k více vážným událostem, o kterých jsme již informovali a další z nich se stala také v Horní Bříze.

     "V sobotu 2. září v baru v obci Horní Bříza došlo k fyzickému napadení městských strážníků. Dva cizinci ročník narození 1983 a 1985, pobývající delší období na našem území, se dopustili výtržnosti na místě veřejnosti přístupném. 
     Krátce po třiadvacáté hodině, kdy strážníci zjišťovali totožnost osob, uchopili muži dva strážníky za oděv i tělo a strhli je k zemi. Strážníci okamžitě zareagovali a i za pomoci hostů byli dva podezřelí zajištěni, a na místo byli přivoláni policisté, kteří dva muže zadrželi," 
uvedla mluvčí Policie ČR.
     Na místě jsme samozřejmě byli také a dle informací od svědků k události došlo tak, že Slováci v Česku pracující, měli společně s dalším cizincem, Němcem, popíjet v Non-Stop baru na Třídě 1. máje v Horní Bříze. Muži se bavili, byli stále hlučnější a pak začali napadat jak místní, tak i barmanku, která v obavě o své zdraví zavolala na městskou policii.
     Na místo v krátké době dorazila hlídka strážníků, kterou ale Slováci na ulici napadli údery i kopy. Strážníci začali s cizinci zápasit, během čehož je opakovaně vyzývali k ukončení protizákonného jednání. Během rvačky napadeným strážníkům přispěchali na pomoc místní muži a společně pak cizince zvládli.
     Konflikt se rozhořel znovu i po příjezdu Policie ČR, protože policisté dali muže v poutech na zadní sedadlo vozu, ale cizinci začali kopáním ničit vybavení služebního vozu a jeden z nich poplival celý vnitřek. Policisté tedy museli muže z vozu dostat ven, uklidnit je a teprve pak je znovu do vozidla usadit.
     Jeden z mužů byl následně převezen na záchytku a druhý do policejní cely.
     Policie již ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

 

 

Případ mrvých ryb v Horní Bříze si dnes odpoledne převzali policisté

středa 1. března 19:39, aktualizace čtvrtek 2. března 08:27

     Úhyn ryb v nádrži řeší dnes odpoledne policisté v Horní Bříze. Oznamovatel mrtvé ryby nalezl dnes odpoledne a vše neprodleně oznámil policistům. 
     Na místo ihned dorazili policisté, místní městská policie a hasiči. Zatím byly odebrány vzorky vody a budou odeslány na expertízu.

Dvacáté narozeniny oslavil automobilovou honičkou a trestným činem

Opilý mladík ujížděl před strážníky a naboural zaparkované auto

neděle 5. března 19:48, aktualizace neděle 5. března 19:57

ALKOHOL NEHODY ZADRŽENÍ PACHATELE

 

     Na tyto narozeniny 20letý muž asi hned tak nezapomene. V noci ze soboty na neděli ve dvě ráno zaregistrovala hlídka Městské policie Horní Bříza u hospody U Lva evidentně podnapilé lidi mířící k zaparkovaným vozům. Než strážníci stihli na místo přejet, lidé nastoupili do bílého vozu Audi a z místa odjeli. Strážníci jim sice jeli v ústrety a tak by jízdě vozu včas zabránili, jenže řidič Audi vyjel ulicí do protisměru a ještě u Domova důchodců jel po trávníku.
     Strážníci tedy zapnuli VRZ (siréna a maják) a vyrazili za podezřelým vozidlem. Řidič však po spatření policejního vozu sešlápl plyn a začal zběsile ujíždět. Velmi vysokou rychlostí se vozidlo Audi prohnalo Družstevní ulicí, pak U Husa, pokračovalo na Třídu 1. máje a dále Krátkou i Polní ulicí. Strážníci vozidlo stále pronásledovali, ale řidič dobrovolně zastavit nehodlal. Honičku nakonec zastavila až nehoda, kdy řidič Audi svůj vůz nezvládl a naboural do zaparkované Škody Felicie. Na tomto místě se pak strážníků podařilo mladého řidiče zadržet. Následně se ukázalo, že muž má v dechu 1,7 promile a také, že právě slaví své dvacáté narozeniny. Celý případ si s podezřením na spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky převzali policisté.

Sjetí a opilí sprejeři zadrženi při činu strážníky v Horní Bříze.

Miki, středa 7. 10. 2015, 14:31

Nejen že zničili fasádu, byli pod vlivem alkoholu a THC, ale také měli trávu i u sebe

     Tuto sobotu večer přijala hlídka Městské policie Horní Bříza oznámení místního muže přes Operační odděleni Policie ČR, že mu právě posprejováním zničili nátěr fasády jeho domu. Oznamovatel také uvedl, že zahlédl tři podezřelé mladíky, kteří se pohybovali v okolí a dokonce si i pamatuje, že jeden z nich cosi zahazoval do koše na odpadky na autobusové zastávce.

     Na místo okamžitě vyrazila hlídka MP, která začala propátrávat okolí a brzy nalezla mladíky odpovídající popisu. Mladíci sice svorně popřeli, že by škodu způsobili, ale zapomněli se pořádně domluvit na společné verzi, kde vlastně byli a tak každý vypověděl strážníkům něco úplně jiného.

     Chlapci začali být nervozní a jejich nervozita ještě stoupla, když jeden ze strážníků z nedalekého koše vylovil prázdný obal od barvy ve spreji, samozřejmě odpovídající barvě na zdi.

     Po tomto se umělci již ke svému výtvoru přiznali a jak se o chvilku později ukázalo, nervozita a pocení nebylo jen ze strachu z odhalení pachatele zničení fasády, ale také z toho, že všichni mladíci jsou opilí a největší naměřená hodnota alkoholu u jednoho z nich byla dokonce 1,78 promile, ale také že jsou všichni pod vlivem THC.

     Den blbec pro sprejery ale zdaleka nekončil, protože brzy bylo také zjištěno, že nejen, že mají „trávu“ v plicích, ale jeden z nich ji měl i v kapse a to množství bohatě převyšující hranici přestupku, takže se ukázalo podezření i na další trestný čin a strážníci na místo rovnou přivolali i kolegy z Policie ČR OOP Třemošná a následně i výjezd na zdokumentování škody a množství zadržených drog.

     Jeden z mladíků, narozený v roce 1991 pochází z Jinolan, druzí dva, mladší, oba narozeni 1993, jsou jeden z Horní Břízy a druhý z Lité.

 

Pozn. red.: Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. 

Recidivista známý z honičky v Plzni zakončené střelbou, byl opět zadržen když ujížděl v Horní Bříze.

Miki, pondělí 21. 9. 2015, 8:31

Nepoučitelný muž, za své jednání již v minulosti odsouzený a mající nařízené zákazy řízení, opět vyrazil v autě ven a opět opilý

     Tuto sobotu, kolem desáté večer, projížděla hlídka Městské policie Horní Bříza zdejším sídlištěm, když v protisměru vyjelo vozidlo Renault Clio.

     Strážníci samozřejmě chtěli vozidlo zastavit, ale řidič zhasl světla, prudce zrychlil a pokusil se ujet. Nastala krátká honička přes několik ulic a pak se strážníkům podařilo vozidlo zablokovat.

     Řidiči se utéct nepodařilo a strážníci ho zajistili na místě. Následně zjistili, že 31letý muž za volantem je pod vlivem alkoholu, nikdy nevlastnil řidičský průkaz, vozidlo je v polopřevodu a tudíž dle nového zákona již nesmí na ulici, registrační značky na voze jsou z jiného vozu a řidič má opakovaně vysloven zákaz řízení.

     Strážníci zadrženého řidiče předali kolegům z PČR a zřejmě ho čeká další soud.

 

     Dle našich informací byl zadržený muž Josef B., policii a plzeňákům známý z případu z července 2012, kdy ujížděl před policisty v Plzni, řítil se po chodních a křižovatky projížděl na červenou. 

     Na pronásledující hlídky z okénka házel různé předměty jako láhev s alkoholem, zrcátko a další. Vše dovršil tím, že na auto strážníků mířil i pistolí, takže strážníci k zastavení použili i varovný výstřel .

 

Podívejte se, kdo je útočník, který brutálně přepadl seniorku v Horní Bříze

Miki, pátek 18. 9. 2015, 17:16

Již včera jsme informovali o loupeži, při které 5. září přepadl osmnáctiletý kluk seniorku v jejím bytě

     Chlapec si počínal neuvěřitelně brutálně. Poté, co zaklepal na dveře 69leté ženy v Horní Bříze, nezaváhal a do obličeje jí vystříkal pepřový sprej, čímž stařence způsobil neuvěřitelnou bolest. Následně babičku násilím natlačil do bytu, zde na ni řval, že chce cigarety a peníze nebo ji na místě zabije. Poté, co se mladík zmocnil finanční hotovosti v řádu tisíců korun, z místa uprchl.

     Po vydání tohoto článku jsme nestačili mazat „zaručené“ zprávy o tom, kdo byl pachatelem. Nejčastěji to měl být „cikán“ a dokonce pak jedna čtenářka uváděla, že útočil „uprchlík“.

 

     Vy se díky KRIMI-PLZEŇ můžete podívat, jak doopravdy vypadá člověk, který je schopný takového činu. Chlapec, který takto napadl seniorku, může na první pohled vypadat jako usměvavý kluk od sousedů. Jmenuje se Martin Š. a jeho okolí ho kdysi znalo jako veselého, přátelského kluka, který ale nedodělal ani střední školu. Ačkoli je mu pouze 18 let, má již malé dítě a bohužel začal mít časté sklony k agresivitě. 

     Od rodičů se odstěhoval asi před rokem a bydlel nejprve v Plzni a pak u své babičky. Začal hodně pít, policisté ho řešili za napadání lidí a snad měl mít prsty i v krádeži motorky.

     „Vše bychom mu odpustili, ale tohle co provedl je již za hranou a je to neodpustitelné!“ řekl nám člověk z jeho blízkého okolí, „Víc kluků si to s ním tady chce vyřídit!“

     My ale můžeme do Horní Břízy vzkázat, že vzhledem k tomu, že soudce dnes rozhodl o vzetí Martina Š. do vazby a protože mu za jeho poslední čin hrozí 3 až 10 let, zřejmě ho v Horní Bříze ještě hodně dlouho neuvidí.

Sousedé se porvali a pak zamořili cely panelák

Páteční večer začal strážníkům v Horní Bříze pěkně z ostra. Byli povolání na rvačku mezi sousedy na patře v panelovém domě v Sídlištní ulici. Když se na místo dostavili, zjistily, že celý dům je zamořený pepřovým plynem. Z výších pater bylo slyšet volání o pomoc a nadávky. Policisté se postupně patro po patru dostávali výš a každé patro odvětrávali, ale ani oni se nevyhnuli účinkům pepřového plynu. Když se dostali do patra, kde se měl celý incident odehrát nalezli zde dva muže a jednu ženu kteří se měli účastnit šarvátky. Muži byli v otrhaných oděvech a různými oděrkami po těle a žena mela vážnější zranění ruky proto byla přivolána záchranná služba, která provedla převoz do FN Plzeň. Do nemocnice byla převezena ještě další žena, která se nadýchala většího množství pepřového plynu Na místo se dostavila PČR, která si celou záležitost převzala k dořešení.

 

AKTUÁLNĚ: Požár na problematické ubytovně. Ubytovaní romové tvrdili, že je o rasistický čin!

Miki, čtvrtek 7. 5. 2015, 13:03

Šetření na místě však vyloučilo, že by oheň vnikl po hození zápalného předmětu

        Poplach v Horní Bříze dnes po deváté ráno vyvolalo oznámení místních, problematických nájemníků nechvalně známé ubytovny Na Kaolince. Ubytovaní romové sdělovali, že jim kdosi, zřejmě z rasistických důvodů zapálil ubytovnu.

        První na místo dorazili strážníci místní městské policie, kteří evakuovali bydlící, zajistili svědky a místo činu. Hasiči provedli dohašení odpadků na chodbě a dle našich informací bylo následným šetřením zjištěno, že v žádném případě nemohlo dojít k úmyslnému zapálení, ale jedná se spíše o nedbalost ubytovaných osob.

        „Probíhá vyšetřování příčiny vzniku požáru, ale již nyní můžeme vyloučit, že by šlo o rasistický nebo obdobně motivovaný útok,“ sdělila nám případu policejní tisková mluvčí.

        „Jednalo se o zahoření autosedačky a materiálu uskladněného na chodbě, sami ubytovaní požár uhasili před naším příjezdem tak, že hořící předměty vyházeli z oken.“ uvedla tisková mluvčí hasičů.

        Případ zveřejňujeme s dvouhodinovým odstupem, protože jsme čekali, zda policie vyloučí výše uváděný rasový podtext a cizí zavinění.

Policejní honička: Strážníci pronásledovali ujíždějící vozidlo, naproti vyrazili policisté

Miki, čtvrtek 7. 5. 2015, 7:56

Tento článek je ukázkou skvělé spolupráce policistů několika obvodních oddělení i strážníků městské policie.

          Policisté z OOP Třemošná se dozvěděli, že by se hledaný muž mohl pohybovat v Horní Bříze, kde bohužel není stálá služba policie. Slouží zde ale strážníci městské policie, právě s nimiž policisté dlouhodobě a hluboce spolupracují. Právě strážníky policisté upozornili na možnost pohybu této hledané osoby.

          Ani ne o den později, toto úterý před osmou hodinou večer, spatřili strážníci světle modré SUV Mitsubishi, německé registrační značky, které zastavilo na místní čerpací stanici. Ve voze se nacházeli dva muži tmavé pleti. Z vozu vystoupil jeden z mužů a šel nakoupit zboží do čerpací stanice, když se vracel k autu, strážníci pojali podezření, že by se mohlo jednat o výše zmíněného, hledaného muže.

          Oba muži byli tedy strážníky vyzváni k vystoupení z vozidla a k prokázání totožnosti. Jeden z mužů ale urychleně naskočil do auta a prudce začal z místa ujíždět. První ze strážníků tedy bleskurychle zajistil druhého, šestadvacetiletého muže a druhý strážník naskočil do služebního vozu, vůz otočil a začal pronásledovat ujíždějící Mitsubishi. O situaci samozřejmě okamžitě informoval jak policisty z Třemošné, tak policisty z Plzně.

          Ukázala se, jako již vícekrát, jak dobře funguje spolupráce mezi oběma složkami. Třemošenští policisté vyrazili na pomoc strážníkovi, který zůstal s pachatelem na pumpě, zatím co plzeňští policisté vyrazili naproti ujíždějícímu vozidlu, které se jim také následně podařilo i s pachatelem již v Plzeňských ulicích zajistit.

 

K tomuto se nedá nic než gratulovat

Již ve dvou případech kontaktoval podivný muž malé holčičky v Horní Bříze

         V úterý 14. dubna kontaktovalo vedení základní školy v Horní Bříze strážníky zdejší městské policie a upozornilo je na opakovaný případ, kdy byly dívky ze 4 třídy lákány neznámým mužem, aby se šly na něco podívat.

         Dívky muže potkaly předchozí neděli u supermarketu COOP, kdy je muž oslovil s tím, aby mu šly pomoci s výměnou kola k vozidlu, nebo aby se na to alespoň podívaly. Dále jim měl říci, aby se nebály, "že není jako ten strejda, který láká dívenky na bombóny." Dívky raději utekly a řekly toto vše rodičům a ve škole. 

         Následného dne, tedy v pondělí, muž odpovídající popisu z předešlého dne oslovil další dívku a zeptal se jí, "jestli je tu sama nebo s tatínkem", dívka řekla, že jde sama a raději utekla. Vše sdělila své babičce, která stála opodál babička na muže chtěla počkat, myslela si, že jde o kamaráda otce děvčete. Když si muž povšiml, že na něj babička čeká, tak odešel pryč rychlým krokem.

        K popisu muže bylo zjištěno, že by se mělo jednat o muže stáří cca 35 – 40 let, střední postavy, snědší pleti ale nemělo by jít o roma, černé rozcuchané vlasy možná kudrnaté, tmavé neupravené vousy. Oblečen byl do černé bundy na zádech s úzkým červeným pruhem.

 

       Strážníci městské policie zvýšili hlídkovou činnost ve vytypovaných lokalitách, ale je důležité, aby rodiče varovaly své děti.

 

Vzhledem k tomu, že by se mohlo jednat o trestnou činnost, byla celá věc předána DS OOP PČR Třemošná.

Operátoři sebevraha ukecali a umožnili tak příjezd strážníků

Miki, pátek 27. 2. 2015, 14:40

Naprosto špičkovou práci předvedli již minulý pátek operátoři linky 112 a linky „Pomoci v krizi“

        Minulý pátek kolem desáté večer se v Horní Bříze muž (54) s psychickými problémy rozhodl skoncovat se životem a svůj úmysl oznámil na tísňovou linku 112. Operátoři jsou velmi zkušení a připraveni řešit i podobné telefonáty. 
        „Operátor na lince 112 provedl identifikaci a lokalizaci a předal volajícího na specializovanou Linku pomoci v krizi, kterou provozuje Ministerstvo vnitra. Operátor Linky pomoci v krizi pak vedl s volajícím hovor a zároveň na místo vyslal policejní hlídky.“ popsala nám tisková mluvčí Pavla Jakoubková.

        Na místo dorazili jako první strážníci Městské policie Horní Bříza, kteří muže zastihli, jak ještě stále hovoří s operátorem. Převzali telefon, sdělili že už jsou na místě a přebírají volající osobu. Muže uklidnili, následnou dechovou zkouškou zjistili že má v dechu 3,36 promile a po dohodě s policisty a zdravotníky ho převezli na PAZS.

 

Děkujeme všem za špičkovou práci

Muž napadl strážníka a měl dokonce i „boxer“

Miki, úterý 24. 2. 2015, 13:03

Agresivní muž bez jakýchkoli logických důvodů vyprovokoval hádku, v jejímž závěru napadl strážníka

          O tom, že strážníci městské policie nemají lehkou službu ani v tak malé obci, jako je Horní Bříza, svědčila tato sobotní služba. Agresivní muž zde napadl strážníka městské policie a zranil ho v obličeji. Dle našich informací zde měl muž přistoupit k vozidlu městské policie a začít strážníky provokovat. Ti se muže pokusili uklidnit, ten však výzev nedbal a pak znenadání strážníka dokonce udeřil do obličeje. Strážník naštěstí úder částečně vykryl, takže utrpěl pouze drobné zranění. Následně útočníka hlídka zpacifikovala a zjistila, že muž měl nasazen na ruce tzv. „boxer“, s nímž může mít úder fatální následky. 
           O informace k tomuto případu jsme požádali velitele MP Horní Bříza, který nám však vysvětlil, že případ nyní řeší kriminalisté a proto se nemůže ke kauze vyjadřovat.

          „Naši kriminalisté se v současné době tímto případem zabývají. Opravdu šetříme případ násilí proti úřední osobě, kterého se měl dopustit 29letý muž dne 22. února 2015 okolo druhé hodiny ranní. Muž byl při hlídkové činnosti strážníků Městské policie Horní Bříza, podle zákona o obecní policii, vyzván k prokázání totožnosti. To agresivní muž však odmítl a přitom rukou zasáhl jednoho ze strážníků do obličeje. V tu chvíli strážník uviděl v ruce agresivního muže kovový předmět. Proto strážníci muže na místě zadrželi a následně předali do rukou policistů z obvodního oddělení Třemošná. Kriminalisté muži již sdělili obvinění ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za jehož spáchání mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.“ uvedl k celé věci policejní tiskový mluvčí nprap. Ing. Jan Koželuh.

 

Strážníci byli napadeni protézou

Miki, pondělí 26. 1. 2015, 11:55

Agresivní opilec si odepnul umělou nohu a začal s ní mlátit strážníky

         Na sobotní večer strážníci z Horní Břízy jen tak nezapomenou. Vyrazili do jedné z místních ubytoven na běžný zákrok proti agresivnímu opilci, který napadl svoji družku a ohrožoval personál ubytovny. 

         Na místě strážníci zjistili, že muž nejen že odmítá spolupracovat, ale dokonce si odepnul nožní protézu, kterou následně použil jako zbraň proti zasahujícím strážníkům. Jeho agresivita byla tak velká, že mu musela být přiložena služební pouta a užity hmaty a chvaty sebeobrany. 

         Následně bylo přikročeno k převozu na záchytnou protialkoholní stanici do Plzně, který byl z výše jmenovaných důvodů složitější. Agresivní muž měl v dechu přes dvě promile alkoholu. 

         Pro muže věc zdaleka neskončila, ještě si totiž vyslechne obvinění z napadení úřední osoby.

 

V kapse skrýval kradený telefon, v kalhotách dýku. Je na salám, tvrdil

21. ledna 2015  13:37

 „Povedení“ hosté se v noci na středu sešli ve sportbaru v Horní Bříze na Plzeňsku. Opilý starší muž tam odmítal zaplatit útratu. Když přijeli strážníci, jiný opilec, o čtyřicet let mladší, sebral dalšímu z hostů mobil.

 

Zatímco strážníci řešili s 58letým mužem, proč nechce zaplatit útratu, v další části podniku kradl čerstvě plnoletý mladík.  

„Muž, kvůli kterému do baru vyjížděli strážníci, napadal hosty a odmítal zaplatit útratu. Protože byl agresivní i na strážníky, ti ho po příjezdu zpacifikovali a uklidnili,“ popsal velitel strážníků Petr Skala.

Muž odmítal zaplatit i útratu, necelých 500 korun. „Když hlídka chtěla vědět, proč nechce zaplatit, řekl, že se mu jen nechtělo, a vzápětí vhodil na stůl asi deset tisíc korun, ať si z nich tedy obsluha útratu vezme,“ popsal Skala.

Ukradený mobil zazvonil

Zatímco strážníci řešili tuto záležitost, doslova za jejich zády sebral 18letý mladík mobilní telefon dalšímu z hostů. Okradený na to vzápětí přišel a strážníci nechali uzavřít sportbar, aby nemohl nikdo odejít.

„Po vytočení čísla mobilu bylo vše okamžitě jasné. Mobil začal vyzvánět v kapse 18letého muže. Při prohlídce mladíka, který nadýchal 1,44 promile alkoholu, strážníci objevili kromě telefonu v jeho kalhotách ještě ukrytou dýku dlouhou 40 centimetrů. Muž hlídce tvrdil, že dýku nosí, aby si mohl krájet salám,“ popsal Skala.

Protože muž byl opilý, strážníci mu zbraň odebrali a za krádež mobilu dostal hříšník blokovou pokutu.

Autor: pek

Zdroj:http://plzen.idnes.cz/jeden-odmital-platit-utratu-druhy-kradl-a-v-kalhotech-mel-dyku-p6m-/plzen-zpravy.aspx?c=A150121_123733_plzen-zpravy_jzk

 

FOTO: „Vy jste ani nezaklepali“ osočil pachatel vloupání strážníky v cizí chatce

 

V úterý 3. června při jedné z pravidelných kontrol chat v katastru města Horní Bříza na Plzeňsku zjistili strážníci poškozené dveře jedné z chat. Vše nasvědčovalo tomu, že došlo k vloupání. Protože mohl být pachatel stále uvnitř, vstoupili dovnitř rovněž strážníci.

58letého pachatele nalezli spokojeně hovícího si v posteli. Byl samozřejmě zajištěn a předán do rukou kolegům od státní policie. Zajímavostí je, že si pachatel stěžoval na rychlost zákroku strážníků se slovy: „Vy jste ani nezaklepali“.

Noční služba se strážníky městské policie v Horní Bříze
Měli jsme skvělou možnost strávit skoro celou noční službu se strážníky z tohoto malého městečka
Uvítali nás dva strážníci Petr a Václav, kluci právě přebírali službu a tak jsme viděli nejen jejich služebnu, ale i výzbroj a výstroj. Bylo vidět, že obec na jejich vybavení nešetřila, a i sami strážníci si vše pochvalovali. Pak už jsme vyrazili do terénu a stejně jako vybavení, mě potěšilo i vozidlo. Nová oktávka, mimo jiné vybavená počítačem s přístupem do mnoha užitečných databází. Kluci mi ukazují riziková místa s častým nápadem kriminality a je to stejné jako všude jinde. Herny s asijskou obsluhou, odlehlá místa a některé hospody. Dnes k tomu vyjímečně přibyl i kulturák, kde si omladila právě užívá maturáku. První kontrolujeme jednu z heren, kde právě partička cosi oslavuje „Dobrý děň páň velitěl!“ zní pozdrav od skupiny a je hned jasné odkud muži nedávno vyšli, protože jde o typické oslovení z věznic. „Tohle jsou chlapy z místní ubytovny, tam také pojedeme“, ta nám asi dělá nejvíc starostí, vysvětlují strážníci. Jedeme se podívat ke kulturáku a strážníci mi cestou objasňují, že zde nemají obvodní oddělení policie, takže často řeší i věci, které by ve větším městě řešili kolegové od Policie ČR, spolupráci s policisty si ale oba pochvalují. Před kulturákem řešíme drobnou rvačku o holku, maturanti už se výhružně drželi za kravaty a saka obleků z tanečních zahodili do trávy. Na tento dorost ale stačila jen domluva. Pak už nastává slíbená kontrola ubytovny, čekali jsme mnohé, známe ubytovny z Plzně a tak nečekáme žádný luxus. To co ale vidíme nás ohromuje, spodní patro je zcela vybydlené, kolem nás proběhla i krysa velikosti překrmené kočky a po zemi leží lidské výkaly. V horním patře normálně žijí lidé a děti, a ačkoli je hodně po půlnoci, potkáváme malou, osamocenou holčičku jdoucí do brlohu, kterému říká pokojíček. Opravdu hrůzný zážitek.
Po kontrole ubytovny míříme zpět do města, cestou kontrolujeme opuštěnou továrnu, kde policisté nedávno rozprášili polsko-český gang zabývající se kradenými díly aut. Už to vypadá, že je nejhorší ze služby za námi, když z restaurace Český Lev volají, že se zde nachází asi třicetiletá opilá, agresivní a hysterická žena, která je nezvladatelná.
Po příjezdu do restaurace se žena nacházela na podlaze, křičela a kopala okolo sebe nohama. Nejen že nereagovala na oslovení, ale její stav se zhoršoval a tak strážníci museli přivolat zdravotní záchrannou službu. Záchranáři si ženu převzali a rozhodli o převozu do FN Plzeň na psychiatrickou ambulanci. I za přítomnosti záchranářů se agresivita ženy zvyšovala, tak bylo nutno jí přiložit pouta a provést asistenci v sanitním voze.

 

 STRÁŽNÍCI Z HORNÍ BŘÍZY MĚLI „DOBREJ POLICEJNÍ ČICH“ – GRATULUJEME!

Zákaz řízení, pozitivní na pervitin a ještě k tomu vyrazil krást benzín

            Těsně před zavírací dobou u čerpací stanice byl zadržen 38 letý řidič z Plzně strážníky z Horní Břízy. Tento muž najel do prostoru čerpací stanice s českou registrační značkou překrytou anglickou. Při zadržení tvrdil, že se jedná o hloupý žert, o kterém neví a už v žádném případě nechtěl tankovat bez zaplacení. Toto vše bude muset zopakovat kolegům za státní policie, kde prověří, jestli náhodou nedošlo v okolí k újezdům za podobných podmínek. 
             Než se dostavila na místo PČR byl proveden řidiči test na přítomnost návykových látek, který vyšel pozitivně. Řidič vlastnil pouze dva měsíce řidičský průkaz, který mu byl v předchozí době taktéž zadržen za užívání drog za volantem.